نگذارید فاجعه گوهرشاد در تاریخ گم شود

ماجرای مسجد گوهرشاد یک تراژدی مضحک است و نه تنها در تاریخ ایران بلکه در تاریخ جهان بی نظیر است و این تراژدی است چون کسانی شهید شدند که می خواستند از فرهنگ خود دفاع کنند و مضحک است چون رضاخان می خواهد به زور سر نیزه و کشتار ملت را آدم کند.

شعر شرافتمندانه در دعوای حق و باطل بی‌طرف نیست

شعر انقلاب، شعری است که در همین جهت و در خدمت اهداف انقلاب یعنی عدالت، انسانیت، وحدت، رفعت ملی، پیشرفت همه جانبه کشور و انسان سازی باشد.

هنر انقلابی باید برای مخاطب عام باشد

ده نمکی با انتقاد از فصلی بودن نشریه‌های انقلابی گفت: دلیل اصلی فصلی بودن نشریه‌ها حمایت‌های مقطعی سازمان‌ها از این نشریه‌ها است به گونه‌ای که در صورت حمایت نکردن سازمان‌ها تولید نشریه نیز متوقف می‌شود.

مدیران فرهنگی ما درک هنری ندارند

بحث معرفی دستاوردهای ایران خیلی جای کار دارد. مثل بقیه چیزهایی که جای کار دارد. در حوزه کتاب بخوانیم، دوباره یک عالم چاله هست که باید آسیب شناسی شود و کار شود. حالا با این اوصاف چرا بچه ها بی کارند؟ درد است دیگر. حتماً باید اسرائیل بزند غزه را با خاک یکسان بکند که ما موضوع پیدا کنیم و کار کنیم؟

قرائتی: دچار سرطان اخلاقی شده‌ایم

علی(ع) خودش نان خالی می خورد به میهمانش نان خالی نمی داد. بهترین غذا را به او می داد. خیلی چیزها جزء دین نیست ولی جزء دین شده است. در نهج البلاغه داریم که پارچه گلدار در اتاق بود حضرت علی به حضرت زهرا گفت آن را بردار زیرا حواسم در نماز پرت می شود. یا بلال برای اذان خواندن روی بامی رفت که اندازه یک آدم و نیم بلندی داشت اما ما الان مناره ۸۰ متری می سازیم چه کسی از آن برای اذان گفتن بالا می رود.

ملاک هنر مطلوب، ارائه اثر بر اساس باور‌ها و ارزش‌های صحیح است

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی گفت: اگر معیار هنر، هوای نفس و یا خوشایند جامعه باشد، دوامی نخواهد داشت؛ هنر زمانی میوه می‌دهد که ریشه دار باشد و بر اساس ارزش‌ها و باورهای دینی شکل گرفته باشد.

با پول بیت‌المال، هنر ضدانقلابی تولید می‌شود

من در مقاطعی اشتباه کردم و حالا می‌خواهم عوض شوم و یک تنه در بخش عفاف و حجاب سینما می‌دوم و از طیف انقلابی می‌خواهم که از ما حمایت کنند تا در سینما عده دیگری که به برخی مسائل منفی معترضند با جرات اعلام موضع کرده و به جلو بیایند.

سکانس کلمات، سیدحسن حسینی آن چنان که بود

سیدحسن حسینی در کنار این‌که از پرداختن به درد مردم می‌گوید از پرداختن به هوس‌های مردم و عامیانه شعر گفتن هم بیز‌ار است:«شعر نمی‌تواند و نباید به توقعات عموم مردم باج دهد. حتی شعر عامیانه نمی‌تواند عوامانه باشد. گرچه دیر، بالاخره فهمیدم که با ماشین عروسی نمی‌شود مسافرکشی کرد». او عوامفریبی را تولید انبوه تفاهم می‌داند و احمق را مردی با آستینی پر از دلیل

13 راه حل کاربردی برای اثرگذاری بر فرهنگ عمومی

کار مردمی کردن به معنای انجام کارهای زرد صرفاً مخاطب جذب کن نیست. مثلاً بسیاری از برنامه‌های آیینی که به اسم جذب مخاطب موسیقی و طنزهای خارج از چارچوب به کار می‌برند، اسم فلان مسئله آیینی یا انقلابی را هم رویش می‌گذارند. این مسائل جذب مردم نیست، حل شدن در فضای عمومی و از دست دادن محتواست.

سینمای مقاومت شالوده‌شکن است

سینمای مقاومت باید سلطه زبانی را بشکند زیرا زبان دریچه فرهنگ است و باید انحصار زبان انگلیسی در سینما از بین برود زیرا وقتی زبان یک ملت از آنها گرفته شود، کم‌کم فرهنگشان را از دست خواهند داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.