روحانی؛ هوگو چاوز یا کارلوس پرز؟

ساختار اقتصاد ونزوئلا پیش از هوگو چاوز، توسط کارلوس پرز کاملا نئولیبرالیزه شده بود.
پرز با اجرای توصیه‌های صندوق بین‌المللی پول چون برنامه‌های تعدیل ساختاری(SAP)، آزادسازی اقتصادی و عدم مداخله دولت در اقتصاد، تقریبا تمامی زیرساخت‌های تولیدی ونزوئلا را نابود کرد و بیگانگان بر بازار تولید و خدمات این کشور مسلط شدند. 

قدرت آمریکا رو به افول است

سفرای این کشورها در همایش «همه در برابر استکبار» تاکید کردند: آمریکا خواهان پایان پروسه‌های استقلال طلبانه کشورهای آمریکای لاتین است و ما در تلاش هستیم تا با کشورهای انقلابی اطراف‌مان علیه آن ایستادگی کنیم.

دشمنان مشترک ما از نفت بعنوان یک حربه سیاسی استفاده می‌کنند

کشورهای امریکای لاتین در واقع عمق استراتژیک ونزوئلا هستند و آرمانهای ونزوئلا موجب بیداری بسیاری از ملت‌های آن منطقه شد، که علت دشمنی امریکا با دولت و ملت ونزوئلا نیز همین مسئله است.

گزارش تصویری: مراسم سالگرد شکست کودتای آمریکایی در سفارت ونزوئلا

به گزارش تریبون مستضعفین به مناسبت دوازدهمین سالگرد شکست کودتای آمریکایی راست گرایان علیه هوگو چاوز، رئیس جمهور وقت ونزوئلا، روز یکشنبه 24 فروردین ماه، مراسمی در سفارت ونزوئلا در تهران با حضور سفیر ونزوئلا، سفیر کوبا، و جمعی از فعالین فرهنگی برگزار شد:

عکس: سلاح قرون وسطایی مخالفان ونزوئلا

مخالفان حکومت ونزوئلا در شهر کاراکاس در حال کشیدن یک منجنیق پر از سنگ اند تا آن را به سمت نیروهای امنیتی حکومت پرتاب کنند. اعتراضات ضد حکومتی در ونزوئلا در حالی است که دولت این کشور در حال برگزاری نخستین سالگرد درگذشت هوگو چاوز رییس جمهور پیشین این کشور است.

چاوز در قلوب مستضعفین جهان جاودانه است

چاوز انساني صديق، به سادگيِ آحاد مردم و درعين‌حال برخوردار از قابليت‌هايي منحصربه‌فرد در رهبري انقلاب ونزوئلا بود. او زندگي خود را وقف دفاع از حقوق طبقات محروم اجتماعي كرد، به مستضعفين به‌عنوان نيروي محرك مبارزات آزادي‌بخش متكي شد و اين رويكرد كارساز، درخشان‌ترين جلوه از كارنامة مبارزات افتخار‌آميز اين انسان آزاده بود. چاوز ايثارگرانه زندگي كرد و در پايداري، كارنامه‌اي افتخار‌آميز و فراموش‌نشدني از خود به‌جاي گذاشت. او در کنار کوبای انقلابی ایستاد و ازانقلاب اسلامی ایران و جنبش مقاومت فلسطین قاطعانه حمایت کرد. با اين كارنامة عمل، چاوز هميشه زنده است.

بزرگداشت «هوگو‌ چاوز» در فرهنگسرای نیاوران

سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در جمهوری اسلامی ایران به مناسبت بزرگداشت نخستین سالگرد درگذشت هوگو چاوز فریاس روز بین المللی «از اینجا گذر کرد » را برگزار می‌کند.

گزارش تصویری: همبستگی با دولت و ملت ونزوئلا

شامگاه گذشته جمعی از فعالان و تشکل‌های فرهنگی و بین‌الملل با حضور در سفارت جمهوری بولیواری ونزوئلا در تهران، ضمن همبستگی با ملت و دولت ونزوئلا خواستار عدم مداخله خارجی در مسائل داخلی این کشور شدند.

شبه کودتای طراحی شده در ونزوئلا را محکوم می‌کنیم

روشن است کشوری با برخورداری از بالا‌ترین ذخایر نفت و گاز دنیا، در حالی که در نزدیک‌ترین فاصله به مرزهای جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار دارد، چه مطمع وسوسه برانگیزی برای حاکمان واشنگتن است. چه آنکه این کشور، به منبعی الهام بخش برای کشور‌ها و جنبش‌های مترقی در نیمکره جنوبی قاره آمریکا تبدیل شده و در خارج از این منطقه نیز در ائتلاف با محور ضد نظام سلطه، ایفای نقش می‌کند.

زندگی چاوز به پرده سینماها می‌رود

«الیور استون» کارگردان جنجالی هالیوود، هم‌اکنون در حال ساخت نسخه سینمایی زندگی‌نامه «هوگو چاوز» رئیس‌جمهور درگذشته ونزوئلاست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.