چالش هویت ملی در فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی اظهار کرد: ما در بحث هویت ملی در فضای مجازی با چالش روبرو هستیم، فرهنگی که در اینترنت وجود دارد متناسب با هنجارهای ما نیست.

کتاب «حیات فرهنگی ایرانیان» منتشر شد

کتاب جستارهایی در حیات فرهنگی ایرانیان تالیف جلیل عرفان منش با مقدمه دکتر علی اکبر ولایتی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

فقر و تبعیض را باید ریشه‌کن کرد

بعضیها وقتی به جوان‌ها نگاه میکنند فقط نمونه‌های ناهنجار را می‌بینند. ناهنجاری هست ولی هنجار عمومی جوانان ما هنجار دینی وعلاقمندی به اسلام و ملیت است. ما وظیفه داریم کمک کنیم اینها خوب بمانند

رئیس جمهوری آتی عالم علوم انسانی باشد

مسئله کارآمدی در شرایط امروز جهان و در شرایطی که کشور ما در آن قرار گرفته، اتفاقاً از چشمه علوم انسانی خواهد جوشید؛ یعنی تمام مشکل ما این است که نظام کارشناسی خودی و نظام کارشناسی فعال و نظام کارشناسی درونی شده در بدنه اجرایی کشور نداریم. چرا نظام کارشناسی نداریم. چون علوم انسانی فعال و زیر بار نیست.

دشمن‌شناسی امام خمینی؛ رمز احيای عزت ملی

کسی که بخواهد در جایگاه و مقام بالای عزت قرار بگیرد ضرورتا باید راه‌هایی را که قرآن مطرح می‌کند تعقیب کند والا گرفتار آفت‌هاوآسیب‌هایی خواهد شد که نتیجه‌اش ذلت، خواری، مزدوری، خودشیفتگی، تکبر و مسائل ضد ارزشی خواهد بود.

گزارش کامل میزگرد نقد و بررسی میراث آلبرتا

میزگرد نقد و بررسی مستند میراث آلبرتا کاری از مرکز مستند سفیر در دفتر تریبون مستضعفین با حضور حسین شمقدری کارگردان، محمد حسن مددی تهیه کننده و محسن اخوان تصویر بردار این اثر همچنین نعمت الله سعیدی نویسنده و منتقد سینما، داوود مرادیان مستند ساز و جمعی از تحریریه تریبون برگزار شد.

سطح فکر شما از مسئولان صدا و سیما بالاتر است

میزگرد نقد و بررسی مستند میراث آلبرتا با حضور سازندگان این مستند و منتقدین در دفتر تریبون مستضعفین برگزار شد.

جای خالی مضامین اسلامی در معماری معاصر

ناتوانی در ایجاد سبک معماری که از یک سو در راستای معماری روز بوده و پاسخ‌گوی نیازهای متغیر استفاده کنندگان باشد و از دیگر سو ارتباط و تداوم خود را با معماری تاریخی کشور حفظ کند و حتی بتواند در صحنه‌ی جهانی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد، همواره سبب دل مشغولی بسیاری از اندیشمندان و متفکران این دوره گشته است

آیا بازیگران الگوی مناسبی برای جامعه هستند؟ – بخش اول

سعی شده است در این یادداشت به باز خوانی تاثیرات سینما و تلویزیون و علی الخصوص بازیگران در رفتار و افکار جامعه و همچنین آسیب شناسی الگو سازی از بازیگران در جامعه پرداخته شود.