رسانه محل حل اختلاف سران قوا نیست

نفس ادامه یافتن این موضوع نه تنها برازنده مسئولان عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه دقیقا خلاف خواسته رهبر معظم انقلاب است که در سفر اخیر خود به خراسان شمالی با تاکید ویژه بر لزوم وحدت، همدلی و تلاش مسئولان برای حل مشکلات مردم، آنها را از اختلاف با یکدیگر بر حذر داشتند.

رئیس جمهور حق ایجاد تشکیلات برای نظارت بر قانون اساسی را ندارد

ھﯿﺄت وزﯾﺮان ﭘﺲ از اﻋﻼم ﻧﻈﺮ رﺋﯿﺲ ﻣﺠﻠﺲ ﺷﻮرای اﺳﻼﻣﯽ (مبنی بر مغایرت مصوبات هیئت دولت با قوانین) ﻣﮑﻠﻒ ﺑﻪ ﺗﺠﺪﯾﺪ ﻧﻈﺮ و اﺻﻼح ﻣﺼﻮﺑﻪ ﺧﻮﯾﺶ اﺳﺖ؛ در ﻏﯿﺮ اﯾﻦ ﺻﻮرت ﭘﺲ از ﮔﺬﺷﺖ مهلت ﻣﻘﺮر ﻗﺎﻧﻮﻧﯽ، ﻣﺼﻮﺑﻪ ﻣﻮرد اﯾﺮاد ﻣﻠﻐﯽاﻻﺛﺮ ﺧﻮاھﺪ ﺷﺪ.

اولین گزارش هیئت عالی حل اختلاف قوای سه‌گانه

دبیرخانه هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه امروز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد که این هیئت تاکنون ۲۱ جلسه از جمله جلساتی با هریک از رؤسای قوا تشکیل داده و در پی تعیین راهبردهای ناظر بر فعالیت هیئت، آئین‌نامه داخلی آن پس از بحث و بررسی در جلسات هیئت، در ۱۱ ماده به تصویب نهایی رسیده است.

جايگاه حقوقی و سياسی «هيئت عالی حل اختلاف»

تشكيل «هيئت عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قواي سه گانه» با حكم اخير رهبر معظم انقلاب اسلامي يك مجال جديد «حقوقي» و «سياسي» در نظام پديد آورد و چشم انداز حل بعضي از چالشهاي حقوقي و سياسي را كه در سه دهه گذشته در پاره اي از موارد به صرف وقت، فرصت، هزينه و نيروي بسياري منجر شد، ترسيم كرد.

تشکر رئیس‌جمهور از ابتکار رهبری و اعلام همکاری همه جانبه با هیئت حل اختلاف

رييس جمهوري اسلامي ايران از تشكيل هيات عالي حل اختلاف و تنظيم روابط قوا به دستور حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي تقدير و بر آمادگي همه جانبه دولت با اين هيات تاكيد كرد.

هاشمی شاهرودی به عنوان رئیس هئیت حل اختلاف سه قوه معرفی شد

طی حکمی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی به ریاست هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوا منصوب شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.