تشیع انگلیسی، امام حسین را در سال ۶۱هجری محاصره کرده‌ است

آن چیزی که رهبر ما اسمش را گذاشتند، تشیع انگلیسی و لندنی، حرفش این است که کاروان سید الشهدا و عَلَم مبارزه با طاغوت و ستم و استکبار ، حق ندارد قدمی از عاشورای ۶۱ هجری جلوتر بیاید و باید در همان دوره زمانی دفن شود. بعضا قمه هم می‌زنند ادعای ولایت هم دارند اما می خواهند امام حسین را محصور و محدود ‌کنند.

عزاداری به سبک قدیم در یک‌ حسینیه

خانه سادات اخوی یکی از معروف‌ترین هیئت‌های تهران محسوب می‌شود که تاریخ تاسیس آن مربوط به دوران فتحعلی‌شاه است. این حسینیه ویژه جلسات عزاداری زنان بوده است، اما به مرور زمان بخش کوچکی از حیاط این خانه را به مردان اختصاص داده‌اند.

انتقاد آیت‌الله شبیری‌زنجانی از دهه‌های متعدد عزاداری

آیت الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی در جمع تعدادی از روحانیون و طلبه‌های حوزه علمیه قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، ترویج دهه‌های پیاپی عزاداری را زمینه ساز رویگردانی جامعه از عزای اهل بیت (ع) دانست و گفتند: همین طور پشت سر هم دهه درست کردن، توسط جامعه قابل پذیرش نیست و به مرور زمان زمینه انکار مجموعه عزاداری‌ها را به وجود می‌آورد. افراط در عزاداری‌ها به تفریط می‌انجامد.

عکس: ابتکار جالب یک هیئت عزاداری

جمع آوری زباله توسط شهروندان، به عنوان حرکت نمادین، چند سالی است انجام می شود. به خصوص در مکان های تفریحی مانند پارک ها، کوهستان و ساحل. اما این بار اعضای یکی از هیئت های عزاداری دست به این حرکت نمادین و فرهنگی زده اند.

نذر کنید در منبرها خواب تعریف نکنید

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: در منبر داد نزنید، آسان صحبت کنید، از مطالبی که گفتن و نگفتن آن جایی را آباد نمی کند پرهیز کنید، برای مسئولان و بزرگان هیات تبیین کنید همانطور که عزاداری امام حسین مهم است، ازدواج جوانان و جهاز دختران هم مهم است، واجب است، باید برخی واجبات فراموش شده احیا شود.

من انقلابی نویسم!

پیش‌تر برخی این یادداشت‌ها را خوانده بودم و با نوع نگاه وی به مسایل فرهنگی -اجتماعی آشنا بودم لذا وقتی نام کتاب را شنیدم جمله مهم سال گذشته حضرت آقا در ذهنم تداعی شد که فرمودند «من دیپلمات نیستم من انقلابیم». و نام این کتاب هم همین گونه است که من سیاسی نویس نیستم من انقلابی نویسم.

عقیق سایتی برای آنکه هیئت کجا برویم؟

برنامه به این صورت باشد که بتوانیم یک سندی تهیه کنیم که این سند شاخص‌های هیئت خوب را از کلام بزرگانی که در فضای هیئت‌ها فعالیت می‌کنند، چه علما و چه مداح‌ها،معرفی کنیم و شاخصه‌های یک هیئت خوب را بشناسانیم.

برنامه هیئت‌های عزاداری در دهه آخر صفر

هیئت‌های مذهبی شهر تهران برنامه‌های عزاداری برگزار می‌کنند.

ماجرای جمع شدن هیئت‌ها در ۹ دی ۸۸

وقتی حاج سعید آقا رفت و به شکل سنتی مداحی کرد، دنیا قدرت دستگاه سیدالشهدا را فهمید.به نظر من ۹ دی روز تجلی عبرت عاشورایی بود؛ هیئتی‌ها آنچه را که از عاشورا عبرت گرفتند، در ۹ دی به نمایش گذاشتند.

اینجا هیئت انقلاب است؛ موج دانش و معنویت

اینجا هیئت انقلاب است به دنبال سبک سازی نیستند، به همه چیز حساسند و از هر چیز که احتمال پایه گذاری انحراف بدهد، دوری می کنند و…

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.