«هیس …»؛ یک یقه‌‌گیری اجتماعی جسورانه

ماجرا آنجا بغرنج‌تر می‌شود که خانواده منزلتی با علم به بروز فاجعه‌ای هولناک، فقط به دلیل حفظ آبرو، سعی در کتمان آن می‌کنند. حاجی منزلتی نماینده قشری از جامعه است که نگاه دیگران بیش از آنچه باید برایش اهمیت دارد و به راحتی عزت نفس و سرخوردگی فرزندش را فدای آبروی خویش می‌کند تا…

اکران زودتر از موعد فیلم‌های عید فطر

«حبیب کاوش» سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره جلسه امروز شورا گفت: جلسه شورای صنفی نمایش امروز برگزار شد. در این جلسه مقرر شد که فیلم‌های اکران عید فطر که پیش از این مشخص شده است یک هفته زودتر در سینماها به نمایش گذاشته شود.

نام فیلم‌های اکران عید فطر اعلام شد

قرارداد اکران فیلم‌های “دهلیز” در آزادی، “هیس! دخترها فریاد نمی زنند” در آفریقا، “جا به جا” در عصرجدید، “فرزند چهارم” در قدس و “هیچ‌کجا، هیچ‌کس” در گروه سینمایی استقلال به ثبت رسید.

هیس… فمینیست خوب است، قصاص بد!

داستان می‌خواهد از تجاوز به کودکان، عدم توجه به مسائل جنسی در کودکی از جانب والدین و معلمان، خلأهای موجود در قانون مجازات اسلامی و عدم نظارت بر مستخدمین مجتمع‌های ساختمانی، بگوید و این مسائل را بهانه‌ای قرار می‌دهد برای پیشبرد فیلم‌نامۀ قوی‌اش تا در نهایت حکم قصاص را به چالش بکشد.

اکران نوروزی به کدام فیلم ها می رسد

فیلم‌های ده‌نمکی نیز به دلیل پرفروش بودن همیشه در نوروز روی پرده می‌روند و سه‌گانه اخراجی‌ها هم به این شکل اکران شدند. از این رو «رسوایی» جدیدترین ساخته ده‌نمکی نیز از گزینه‌های محتمل اکران نوروز 92 است که شنیده می‌شود با گروه سینمایی آفریقا قرارداد، دارد.

هیس!… زنگ خطری برای خانواده‌هاست

کارگردان فیلم «هیس!دخترها فریاد نمی‌زنند» با اشاره به قدرت سینما در ارایه آگاهی و اطلاع رسانی گفت: این فیلم یک زنگ خطر برای خانواده و جامعه است. باید نگاه جامعه نسبت به دختر و زن تغییر کند.