آدرس غلط روشنفکرنماها برای پیشرفت

مگر روشنفکران غربزده جز شعار «ما نمی‌توانیم»، شعار دیگری هم داشتند؟ هیچ‌ جایی از تاریخ نداریم که به مردم گفته باشند بهترین روش این است که به ذخایر خودمان برگردیم. اما برعکسش را تا دلتان بخواهد داریم.

وابستگی غذایی کشور نگران‌کننده‌ است

وابسته نگه داشتن کشورها در زمینه مواد غذایی برای ابرقدرت ها انقدر مهم است که در ابتدای توافق نامه هسته ای ژنو هم به نوعی مورد تاکید قرار گرفته است که کانالی برای واردات مواد غذایی به کشور از طریق در آمدهای ایران باز می شود که یادآور همان سیاست های نفت در برابر غذا در ایام تحریم صدام و قذافی می باشد.

اقتصاد مقاومتی در حد شعار و نمایش نباشد

در روزنامه‌ای خواندم که میزان مصرف انرژی در کشور ما به اندازه کشورهایی همچون چین و تمام اروپاست. البته من به محاسبات وارد نیستم اما ما خیلی اسراف‌کار هستیم و علت آن شاید نعمت فراوانی باشد که خداوند به ما داده است و این نعمت‌ها ما را مصرف بار آورده است.

اقتصاد مقاومتی یعنی ایستادگی بر آرمان‌های انقلاب

عده‌ای معتقدند که باید فیتیله شعارها و آرمان‌های انقلابی پایین کشیده شود به این معنا که دیگر از مردم ستمدیده فلسطین حمایت نکنیم و سکان امورات مملکت را از جمله انرژی هسته‌ای، سیاست‌گذاری وزارت خارجه، تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی و سایر موارد را به دستان استکبار بگذاریم

مردم گفتند: پژو و رنو را به ایران راه ندهید

در اين برنامه سوال نظرسنجي به اين شرح مطرح شده بود: به نظر شما خودروسازان کشور در همکاري هاي بين المللي پس از تحريم، کدام راه را انتخاب کنند؟ 1- تمديد همکاري با خودروسازان فرانسوي، 2- همکاري با ديگر خودروسازان معتبر بين المللي. بر اين اساس، 90 درصد (بيش از 170 هزار نفر) شرکت کنندگان در اين نظر سنجي خواستار قطع همکاري ايران با خودروسازان فرانسوي شدند.