چه کشورهایی ارتش نظامی ندارد

جالب است بدانید که علی‌رغم مهم بودن ارتش نظامی در اکثر کشورها اما کشورهایی وجود دارند که ارتش نظامی ندارند.

بازداشت اسقف‌کاتولیک به اتهام کودک‌آزاری

رهبر کاتولیک‌های جهان دستور بازداشت یک اسقف، به اتهام سوء استفاده جنسی از کودکان را صادر کرد.

داعش رئیس‌جمهوری‌آرژانتین را تهدید کرد

رئیس جمهوری آرژانتین در جریان سفرش به واتیکان گفت، به خاطر دوستی‌اش با رهبر کاتولیک‌های جهان و به رسمیت شناختن اسرائیل و فلسطین، از سوی داعش تهدید شده است.

هشدار الازهر درباره جنگ صلیبی در آفریقا

مجمع مطالعات اسلامی الازهر خواستار واکنش صریح واتیکان درباره کشتار مسلمانان در آفریقای مرکزی شد و اعلام کرد این حوادث روابط مسلمانان و مسیحیان را به دوران جنگ‌های صلیبی بازگرداند.

درخواست علنی سازمان ملل از واتیکان

واتیکان می گوید که از کشیشان خاطی حمایت نمی کند اما درخواست کمیته حقوق کودک سازمان ملل برای افشای اطلاعات را رد کرده است. واتیکان می گوید اطلاعات مربوط به کشیشان را فقط در اختیار دولت‌هایی قرار می دهد که می خواهند علیه کشیشان دست به اقدام حقوقی بزنند.

عکس: تعظیم پاپ در برابر ملکه اردن

پاپ فرانسیس در دیدار روزگذشته پادشاه اردن وهمسرش از واتیکان در برابر همسر پادشاه اردن خم شد در حالی که طبق سنت کلیسای واتیکان مهمانان باید در برابر پاپ خم شوند.

پاپ بندیکت ۴۰۰ کشیش را خلع لباس کرده بود

پاپ فرانسیس که سال گذشته جانشین پاپ بندیکت شانزدهم شد، روز پنجشنبه (شانزدهم ژانویه) در مراسم موعظه ای، رسوایی جنسی پدران روحانی را “لکه ننگی بر دامن کلیسا” خواند.

برگزاری دعا برای سوریه در واتیکان

در پی فراخوان رهبر کاتولیک‌های جهان برای دعا به منظور حل بحران سوریه، امروز بعدازظهر این مراسم در واتیکان و سراسر جهان برگزار خواهد شد.

پاپ «فرانسیس اول» رهبر کاتولیک ها شد

پاپ جدید که روی بالکن کلیسای سن‌پیتر ظاهر شد تا برای مردم حاضر در میدان مقابل این کلیسا سخنرانی کند، «جرج ماریو برگولیو» از آرژانتین است.

12 گزینه احتمالی برای جانشینی پاپ

هرچند هنوز مشخص نیست که کدامیک از 115 کاردینال موجود شانس بیشتری برای تصدی پست رهبری کاتولیک های جهان دارند اما با این وجود 12 فردی که بیشترین شانس را برای تصدی این پست دارن

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.