برای برجام دعا کنید!

دعا کنیم که ان شاء الله پس از تحریم ها ایران به سرزمین واردات تبدیل نشود (و رشد 40 درصدی واردات از اروپا پس از توافق ژنو متوقف شود) بلکه شرایط برای رشد تولید ملی فراهم گردد.

70درصد پیراهن‌های مشکی چینی‌اند!

این‌ روزها اخبار و گزارش‌ها از بازار داغ ادوات و پیراهن‌های مشکی در ماه محرم حکایت دارد و فروشندگان تاکید می‌کنند که چین سهم بالایی در این بازار دارد. در این زمینه رییس اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان می گوید که حدود 60 تا 70 درصد پیراهن های مشکی محرم از چین وارد شده است.

واردات روغن پالم ۱۶ برابر شد

آمارهای منتشر شده از سوی سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی نشان می دهد ایران یکی از بزرگترین واردکنندگان روغن پالم در جهان است.

واردات روزانه ۸میلیون لیتر بنزین

وزیر نفت با بیان اینکه روزانه حدود ۸ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کنیم، گفت: اصل حیاتی در دوران پساتحریم برای ما بدست آوردن سهم از دست رفته مان در بازار جهانی است.

از آلمان فقط کالا وارد نمی‌کنیم

سفیر ایران در آلمان با اشاره به اینکه پس از توافق هسته‌ای فرصت‌های جدید برای همکاری آلمان و ایران ایجاد شده است در عین حال گفت که ایران نمی‌خواهد صرفا وارد‌کننده کالاهای آلمانی باشد.

کشور را در دریای واردات غرق نکنیم

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر این که باید حواسمان باشد در دوران پس از تحریم کشور را در دریای واردات غرق نکنیم، گفت: در شرایط پس از تحریم باید تلاش کنیم تا زیرساخت‌های کشور، صنعت و اشتغال را تقویت و توسعه دهیم.

چاره‌کار د‌‌ر د‌‌وره پساتحریم چیست؟

ما د‌‌ر شرایطی وارد‌‌ د‌‌وران پساتحریم شد‌‌ه‌ایم که خدای نکرده عد‌‌م وجود‌‌ و اعتقاد‌‌ راسخ به استقلال اقتصاد‌‌ی باعث می‌شود تا نگرانی‌ها از شکنند‌‌ه‌تر شد‌‌ن اوضاع نسبت به وضع سابق افزایش یابد‌‌. باید مراقب بود تا رفع موانع تحریم حجم وارد‌‌ات خارجی را بیشتر نکند. سال گذشته د‌‌ر حالی که با مشکلاتی برای وارد‌‌ات مواجه بود‌‌یم، 54 میلیارد‌‌ د‌‌لار کالای خارجی (عمد‌‌تاً مواد‌‌ خام) به کشور وارد‌‌ شد‌‌. این حجم وسیع از وارد‌‌ات د‌‌ر حالی است که همچنان به خام فروشی د‌‌ر محصولات پتروشیمی و معاد‌‌ن اد‌‌امه می‌د‌‌هیم

دولت به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی است

سخنگوی دولت با اشاره به سفر هیات آلمانی به ایران گفت: ما به دنبال جذب سرمایه‌گذاری خارجی هستیم و نه واردات کالاهای خارجی، چرا که توسعه و رشد کشور تنها با منابع داخلی امکانپذیر نیست.

سخنگوی دولت آمار روحانی را رد کرد + جدول

با وجود اینکه رئیس جمهورو معاون اول وی آمار واردات در دولت نهم و دهم را ۷۲۰ میلیارد دلار اعلام کرده بودند؛ سخنگوی دولت امروز در نشست خبری، این عدد را ۴۱۸ میلیار دلار دانست

تلاش نوبخت برای توجیه آمار اشتباه روحانی

محمدباقر نوبخت که در کنار مسئولیت سنگین معاونت رئیس‌جمهور و ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، مسئولیت سخت سخنگویی دولت را نیز بر عهده دارد، روز سه‌شنبه در برابر پرسشی قرار گرفت که پاسخ صادقانه آن رد ادعاهای رئیس‌جمهور در مورد آمار واردات در سال‌های گذشته بود، ولی‌ وی ترجیح داد به جای ناراحت کردن رئیس خود، منتقدان سخن رئیس‌جمهور را بخنداند.