چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

ایران در بین سه واردکننده بزرگ شکر دنیا!

آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که ایران در سال ۱۳۹۱ در بین سه واردکننده عمده شکر دنیا قرار گرفته است.

رب گوجه هم از چین وارد می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان این‌که برنامه پنجم توسعه ۲۰ بار دچار تغییر شده است، گفت: امروز حتی رب گوجه فرنگی به صورت اسپتیک از چین وارد می‌شود.

کالای چینی،خودتان قضاوت کنید

اگر چه واردات کالاهای بی کیفیت چینی سبب خروج بی نتیجه ارز از کشور می شود اما مهمترین آسیب این نوع واردات، بیکار شدن نیروی کار ایرانی است.

سرطان چینی، واردات چینی، سوغات اجباری!

«سرطان» و «چین»… این دو کلمه حتی اگر در ظاهر هیچ ارتباط منطقی‌ای با هم نداشته باشند؛ وقتی پای محصولات بی‌کیفیت وارداتی به میان می‌آید، معادل یکدیگر قرار می‌گیرند. چین حالا با ردپایی که از خود در تمام معضلات روزمره به جا گذاشته، برای بیشتر مصرف کننده‌های ایرانی به اندازه سرطان ترسناک شده است. به اندازه هوای آلوده و داروی بی‌کیفیت و محصولات غذایی سرطان‌زا.

واردات کدام کالاها قرار است ممنوع شود؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی بر لزوم ممنوعیت واردات کالاهای موجود در اولویتهای ۹ و ۱۰ تاکید کرده که نام محصولاتی مانند خودروی سواری، موبایل، رایانه و انواع لوازم خانگی در این دو اولویت به چشم می‌خورد.

فخرفروشی به داشتن کالای خارجی امری اقتصادی نیست

فخرفروشی به داشتن یک کالای خارجی از چه زمانی می‌تواند در جامعهٔ ایران افزایش پیدا ‌کند؟ از زمانی که نظام ارزشی در این جامعه جابه‌جا شده باشد. حتی ممکن است نظام رسمی‌‌ همان ارزش‌های اسلامی را ترویج کند، اما جامعه مسیر دیگری را بپیماید.

وقتی واردات بی‌رویه بازار کار را نابود می‌کند!

با وجود انتقادات فراوان مقامات دولتی مبنی بر واردات بی‌رویه کالاهای غیرضرروی به کشور؛ ادامه این روند باعث تهدید اشتغال موجود شده تا جایی که هر ۱۰۰۰ دلار واردات ۱ شغل ثابت داخلی را نابود می‌کند.

گندم‌کاران کجا به زمین می‌خورند؟

چرا باید اتفاقات ناخوشایند در تولید گندم به عنوان یک کالای راهبردی و استراتژیک ایجاد شود در حالیکه با تدبیر و نگاه بلندمدت مسئولان به منافع ملی می‌توانستیم از صادرکنندگان گندم باشیم و با خودکفایی در تولید این کالا از خارج شدن ارز از کشور، بیکاری کشاورزان و مهاجرت روستاییان به شهر‌ها جلوگیری کنیم.

چرا بايد ۶۴ ميليارد واردات داشته باشيم؟

رئیس سازمان بسیج مستضعفین مصرف کالای داخلی در جبهه اقتصادی را مهم دانست و با طرح این سوال که چرا باید ۶۴ میلیارد واردات داشته باشیم که خیلی از آن‌ها غیرضروری است گفت: اگر نوشابه از خارج نیاوریم می‌میریم.

قانون‌گريزی و دلالی دو مشكل بزرگ كشاورزی ايران

تحادیه‌های کشاورزی معتقدند قانون به درستی اجرا نمی‌شود، نقش واسطه‌ها در افزایش قیمت‌ها بسیار پررنگ شده و دولت ناتوان از کوتاه‌کردن دست آنهاست،توزیع و بازاررسانی محصولات کشاورزی مناسب نیست و مجلس به تصویب قوانین حمایتی از تولید بی‌توجه است

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.