افزایش واردات دارو نخواهیم داشت

مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: امیدواریم پس از توافقی که صورت گرفته، شاهد تحولات مثبتی در حوزه دارو باشیم و بطور قطعه پس از توافق نیز افزایش واردات نخواهیم داشت و در همان سقف باقی می ماند یا کمتر نیز خواهد شد.

انتشار عجیب برخی فعالیت‌ها در وایبر

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: سیاست کاهش وابستگی به واردات دارو را به تازگی آغاز کرده‌ایم، البته برنامه‌ریزی‌های این سیاست از سال گذشته طراحی شده اما به دلیل شرایط ویژه‌ای که در آن زمان وجود داشت، اکنون دنبال می‌شود.

دارو هیچ‌گاه با کشتی وارد نمی‌شود!

سرپرست معاونت داروی سازمان غذا و دارو درباره اظهارات بهمنی مبنی بر واردات کالای لوکس به جای دارو در بنادر گفت: دارو هیچ گاه با کشتی وارد نمی‌شود.

ترخیص دارو از گمرک آغاز شد

ترخیص داروهای انباشته شده در گمرک از امروز آغاز شد.

بهمنی: به‌اسم دارو کالاهای لوکس وارد می‌کنند

رئیس‌کل بانک مرکزی با اعلام اینکه عده‌ای این روزها با شلوغ‌کاری می‌خواستند ۷۵ کشتی خودرو و کالای لوکس را به‌اسم دارو و کالای اساسی وارد کنند که وی نگذاشته، کسانی را که می خواستند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند، تهدید به برخورد قضایی کرد.

بهمنی: ارز مرجع برای واردات دارو حذف شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات بهمنی در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی گفت: بهمنی از عدم اختصاص ارز مرجع برای واردات دارو خبر داده است.

توضیحات معاون وزیر بهداشت درباره داروهای چینی

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:‌ هیچ داروی ساخته شده‌ای از جمله پنی‌سیلین از چین و هند وارد نشده است و فقط مواد اولیه داوریی از این کشورها وارد می‌کنیم.

کارشکنی انگلیسی‌ها در واردات دارو به ایران

یک خبرگزاری انگلیسی اعلام کرد که دولت انگلیس مانع از تسویه بدهی ایران به یک شرکت نفتی انگلیسی در قالب ارسال دارو به ایران شده است.

غزل خداحافظی دارو با ارزمرجع خوانده شد

بالاخره وعده وزیر بهداشت درخصوص حذف ارز مرجع برای دارو محقق شدوبراساس آخرین خبرها از وزارت صعنت ،معدن وتجارت وبانک مرکزی، ازروزگذشته رسما ارز مرجع برای کلیه کالاها حتی دارو نیز از چرخه پولی کشور حذف شد.

آیا باید از داروهای چینی ترسید؟

مدتی است شایعه مرگ تعدادی از هموطنان به دنبال استفاده از پنی‌سیلین‌های چینی بر سر زبان ها افتاده و واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشته است، تا جایی که مسئولان سازمان غذا و دارو در روزهای پایانی سال ۹۱دکتر مهدی سلیمانجاهی واردات هرگونه داروی چینی آلوده از کشور چین را تکذیب کردند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.