افزایش ۳۰درصدی واردات خودرو

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از کاهش ۷ درصدی واردات کالاهای مصرفی در سال ۹۳ نسبت به سال قبل از آن خبر داد و گفت: واردات خودرو در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ حدود ۳۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

نعمت‌زاده وزیر واردات است، نه صنعت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت بخش تولید را فراموش کرده و تنها به بخش بازرگانی می‌پردازد، گفت: ما وی را به عنوان وزیر واردات می‌شناسیم و نه وزیری که از تولید داخل حمایت کند.

اجازه واردات کالاهای اسرائیلی داده نشود

نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه نباید اجازه واردات کالاهای اسرائیلی به کشور داده شود، گفت وزارت اطلاعات معتقد است درآمد «مارلبرو» به جیب لابی‌های رژیم صهیونیستی می‌رود.

واردات غذا‌های اساسی مغایر اقتصاد مقاومتی

عمده واردات غذای کشور را غذای اساسی تشکیل می‌دهد و این درحالی است که صادرات غذای کشور عمدتاً غذای غیراساسی (عمدتاً میوه) است. درنتیجه، کشور از ناحیه واردات غذا به شدت به کشورهای صادرکننده که عمدتاً چندان همسو نیستند، وابسته شده است.

لغو ممنوعیت واردات کالاهای لوکس

با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت، در روزهای آتی ممنوعیت واردات کالاهای اولویت ده (کالاهای لوکس و غیرضرور) برداشته خواهد شد و به این ترتیب، تنها تعرفه، ابزار کنترل واردات خواهد بود، ضمن اینکه واردات این کالاها با ارز متقاضی امکان پذیر خواهد بود.

واردات ایران از کدام کشورهاست؟

…کره‌جنوبی، ترکیه، آلمان، سوئیس، هلند، ایتالیا و انگلیس نیز در رده‌های چهارم تا دهم بزرگترین صادرکنندگان کالا به ایران در هفت ماهه سال جاری قرار گرفتند.

حمایت از منافع مردم یا از واردکنندگان نهایی؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اقدامی عجیب و غیرکارشناسی زیرساختهای وارداتی از جمله ایران کد و شبنم را با هدف واردات کالاهای نهایی حذف کرد و جایگزینی هم برای آنها معرفی نکرد. بی شک این اقدام دولت باعث سیل واردات قاچاق به کشور شده و کمکی هم به درآمد دولت نمی‌کند…

جزئیات ترخیص کالاهای اولویت دهم

رییس کل گمرک ایران با اشاره به اینکه با استفاده از اختیارات خود دستور ترخیص کالاهای اساسی و دارو را از گمرک‌های کشور صادر کرده است، گفت: امروز دستورالعمل اجرایی مصوبه جدید دولت درباره ترخیص کالاهای اولویت 10 که دارای قبض انبار هستند به گمرک‌های داخلی ابلاغ می‌شود.

واردات کالاهای لوکس بصورت مشروط مجاز شد

ترخیص کالاهای مشمول اولویت دهم که تا زمان ابلاغ این مصوبه به اماکن گمرکی و مناطق آزاد تجاری –صنعتی و ویژه اقتصادی وارد و برای آنها قبض انبار صادر شده باشد، با موافقت هیئت دولت مجاز شد.

واردات؛ از الاغ تا خودروهای میلیاردی

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام اسامی کالاهای قرار گرفته در اولویت 10، گفت: نظر کارشناسی ما این است که واردات اولویت 10 کالایی با استفاده از ارز منشا خارجی و حاصل از صادرات و بر اساس تعرفه حداقل آزاد شود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.