طرح واشنگتن برای تامین امنیت بغداد

منابع عالی رتبه امنیتی در عراق از تلاش آمریکا برای ایجاد لشکری نظامی از نیروهای عراقی آموزش دیده تحت نظارت مربیان آمریکایی با هدف تامین امنیت بغداد خبر دادند. در همین حال مسئولان سیاسی عراق از امکان استقرار مجدد نظامیان آمریکا در عراق ابراز نگرانی کرده و نسبت به خطرات آن هشدار دادند.

سفر غیرمنتظره بایدن به واشنگتن

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در یک سفر غیرمنتظره به «واشنگتن» سفر کرد تا دیدار محرمانه‌ای را با «الیزابت وارن» داشته باشد و احتمال می‌رود این نمایانگر آن باشد که وی به زودی قصد دارد نامزدی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کند.

آمریکا و عربستان به مرز تقابل رسیده‌اند

با توجه به تناقضات شدید میان واشنگتن و ریاض، سعودی‌ها تصمیم گرفتند از آمریکایی‌ها فاصله بگیرند و حتی در جستجوی متحد جایگزین ازجمله چین و روسیه برآمدند. اما در فصل جدید روابط بین‌الملل پیدا کردن متحد سیاسی دشوار است و نیازمند به زمان طولانی و هزینه ای زیاد است.

گروه تماس سوریه؛ توافق روسیه و آمریکا

منابع خبری اعلام کردند واشنگتن پیشنهاد مسکو برای تشکیل یک گروه تماس با مشارکت ایران را پذیرفته و قرار است این گروه برای حل بحران سوریه تشکیل شود.

چین و روسیه می‌توانند رویای چرخش به شرق اوباما را به زباله‌دان بسپارند

تلاش چین_روسیه برای تاسیس «بانک بین المللی آسیایی» را می‌توان قویترین پاسخ به محور آسیایی آمریکا دانست که رویای واشنگتن را برای به دام انداختن پکن برای همیشه از بین خواهد برد.

اوباما: هر جا داعش برود ما هم می‌رویم

اظهارات اوباما در حالی مطرح شده که نیروهای محلی و رسانه‌های مختلف از کمک هوایی آمریکا به داعش در یکسال اخیر خبر داده اند. ارتش آمریکا در واکنش به این خبرها گفته است این تجهیزات نظامی و مواد غذایی به اشتباه به جای مردم عراق بر سر داعش فرود می آیند!

ناکامی جوان سعودی در برابر یمن

فرزان شهیدی-جوان بی تجربه آل سعود، یعنی محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان که سالمندان آل سعود از خودشیفتگی وی نگران شده اند، عربستان را وارد جنگی کرده که در برابر تجربه زیاد حوثی ها در نبرد چریکی و زمینی، بینی ریاض به خاک مالیده می شود.

دو یادداشت آمریکایی علیه توافق با ایران

دو تن از وزرای اسبق خارجه آمریکا با انتشار یادداشت مشترکی در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به تحلیل تفاهم به دست آمده میان ایران و ۶ کشور پرداخته و مدعی شدند که توافق با ایران، به تعمیق چالش جهان در خاورمیانه منجر می‌شود.

آرام باشید، ایران و آمریکا متحد نخواهند شد

واشنگتن باید این موضوع را برای تهران روشن کند که کاهش برخی از تحریم ها به خاطر توافق هسته ای، روند سیاسی ایران و حمایت های ایران از برخی از گروه ها و اشخاص و برخی از کشور ها مانند بشار اسد و عراق و لبنان و یمن مورد پذیرش آمریکا نیست

موضع ما و اعراب در قبال ایران، یکی است

سفیر اسرائیل در واشنگتن که به عنوان ایده‌پرداز سخنرانی نتانیاهو در کنگره شناخته می‌شود، روز یکشنبه گفت: اسرائیل و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، دیدگاه مشترکی در قبال برنامه هسته‌ای ایران دارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.