ثبت‌نام دانش‌آموزان؛ دل‌نگرانی هر سال

ثبت‌نام دانش‌‌آموزان هر ساله دل‌نگرانی و مشغله ذهنی است که هوش و حواس والدین را برای مدت زمانی به خود مشغول می‌سازد و آنان باید برای یافتن مدرسه‌ای مناسب، دردسرهای زیادی را متحمل شوند.

پائورو چیستا؟

این‌ها که گفتم نه تنها بی‌معنی نیستند بلکه خیلی هم پرمعنی هستند! وگرنه اسامی نسل‌ آینده‌ساز مملکتمان نمی‌شدند. آن هم اسم‌هایی که بعد‌از کلی تحقیق و تفحص، توسط پدر و مادر گرامی انتخاب شده‌اند.

قلیان پای ثابت وسایل پذیرایی در خانه ها

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن معین شیرازی گفت: متاسفانه قبح استفاده از قلیان در خانواده‌ها از بین رفته و جزء ثابت وسایل پذیرایی برخی خانواده‌ها شده است.

مراقب قلب دوم فرزندانتان باشید

پوشیدن کفش مناسب همواره از موضوعاتی است که مردم در هر گروه سنی به آن توجهی ویژه دارند، هرچند که گاهی اوقات برخی افراد بیشتر به شکل ظاهری شاید هم قیمت پایین‌تر آن توجه دارند، اما واقعیت این است که بیشتر مردم ترجیح می دهند کفش بهتری به پا کنند زیرا این انتخاب ارتباط مستقیمی با احساس راحتی در سایر اندام های بدن دارد.

با والدین کافر و مشرک چه باید کرد

امام سجاد(ع) در حدیثی نقل می‌کند که شخصی نزد پیامبر(ص) آمد و عرض کرد: ای پیامبر خدا! هیچ عمل زشتی نیست که من انجام نداده باشم. آیا راهی برای توبه دارم؟ آن حضرت فرمود: آیا کسی از پدر و مادرت زنده است؟

والدین برای ازدواج فرزندانشان چه کنند؟

در واقع به طور غیرمستقیم و از راهی سالم و بی‌خطر می‌توان فرزندان را در انتخاب همسر آینده خود و داشتن تنوع برای انتخاب مناسب، راهنمائی کنیم. چه بسا دختران و پسرانی که تحت نظر خانواده‌هایشان و با حفظ حریم‌ها و چارچوب‌هائی، فرد مورد نظر خود را در این‌گونه جمع‌ها و هم‌نشینی‌های خانوادگی‌ای دیده، شناخته و بدون هیچ انحرافی ازدواج کرده‌اند.

خانه سالمندان و قبحی که از بین رفته است

یک متخصص علوم رفتاری و آسیب‌شناس اجتماعی با اشاره به اینکه قبح نگهداری سالمندان در خانه‌های سالمندان از بین رفته گفت: براساس تحقیقات انجام شده، ۱۰ درصد سالمندان دور از خانه و فرزندان خود زندگی می‌کنند.

غفلت والدين، زمينه‌ساز تهاجم فرهنگي است

مدرس حوزه علميه حضرت حجت(عج) گفت: خانواده از اركان اجتماع است. بنابراين غفلت پدر و مادر در تربيت فرزندان در وهله اول و غفلت مرزبان‌هاي فرهنگي در وهله دوم بستر مناسبي را جهت تهاجم فرهنگي رقم مي‌‌زنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.