سراشیبی سقوط و پایان صدارت اقتصادی آمریکا بر جهان

بررسی معادلات اقتصادی و نمودارهای آماری نشان می‌دهد که توازن قدرت اقتصادی دنیا در حال تغییر اس؛ تغییری که می‌تواند همان بلایی را بر سر کشور آمریکا بیاورد که بر سر اقتصاد انگلیس آورد و این کشور را از چرخه ابرقدرت اقتصادی جهان خارج کرد.

رکوردزنی آیفون 6 در عرض سه ماه

بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر اپل بتواند به نیاز بازار به آیفون شش پاسخ دهد در پایان سه ماهه چهارم سال 2014 شاهد فروش بیش از 67 میلیون آیفون 6 خواهیم بود که به معنای ثبت یک رکورد تاریخی است.

فضای‌سایبر؛ابزار آمریکا برای یکپارچه‌سازی جهان

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال معتقد است که در نظم آینده، قدرت نرم حرف اول را می‌زندو اصالت با قدرت نرم است و باید دید که چه کشوری ذیل قدرت نرم متد و روش متفاوتی برای اداره جهان ارائه می‌کند.

جنبش وال استریت و «دولت پلیسی» آمریکا

امروز در آمریکا افرادی با عنوان « اهل حقیقت» ( the truthrs ) پیدا شده‌اند که هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. آنها توضیحات رسمی و دولتی را ، از جمله در مورد ۱۱سپتامبر و حوادث تروریستی داخل امریکا ، باور نداشته، نسبت به حکومت بی اعتماد بوده و به دنبال حقیقت هستند.

«رباخواری» جنبش وال استریت را رقم زد

حسن عباسی گفت: نویسنده کتاب «سقوط آزاد»، برنده جایزه نوبل و نظریه‌پرداز اقتصادی نمی‌گوید اقتصاد آمریکا و اروپا سقوط کرده بلکه معتقد است «علم اقتصاد» در جهان سقوط کرده و شکست فاحشی را رقم زده است.

نوئل سیاه برای بورس اروپا و وال استریت

بورس برخی کشورهای اروپایی با سقوط یکباره دربازار تبادلات دچار آشفتگی شد در حالی که بورس وال استریت آمریکا نیز با نگرانی های جدی ای همراه است.

حسن عباسی:منتظر ترکیدن حباب بازار بورس باشید

سال‌های پیش من می‌گفتم که بورس ما قمار است برخی از افراد به من می‌گفتند که چرا این را می‌گویی و اعتراض می‌کردند، من نیز به آنها می‌گفتم که بانک های اروپا و وال استریت را می‌گویم، اما امروز قضاوت با شما آیا این شیوه امروز ما همان شیوه وال استریت و بورس وال استریت است یا نه؟

انیمیشن «وال استریت» تولید شد

فرنوش عابدی، کارگردان انیمیشن وال استریت٬ درباره خلاصه داستان این انیمیشن اظهار داشت: در این انیمیشن در ابتدا مردی به تصویر کشیده می‌شود که تصمیم گرفته با ساز دهنی خود یک ملودی بنوازد اما موفق نمی‌شود. سپس با عصبانیت ساز دهنی خود را از پنجره به بیرون می‌اندازد. بیرون از خانه، کودکی با همان ساز دهنی همان ملودی را به خوبی می‌نوازد. مرد عصبانی ساز دهنی را از پسرک پس می‌گیرد…

چرا اوباما در وال‌استریت ناکام ماند؟

در حالی که بانکداران وال استریتی ضربه ای سخت به اقتصاد آمریکا وارد کردند که در طی هفتاد سال گذشته بی سابقه بوده است اما دولت اوباما تلاشی برای تحت پیگرد قرار دادن این افراد انجام نداده است. همچنین وال استریت همچنان با ساختار سابق خود در حال تکرار شکست های اقتصادی سابق است.

دی‌کاپریو در «گرگ وال‌استریت» +عکس

تحلیل‌گران اقتصادی سینما عقیده دارند «گرگ وال استریت» یکی از رقبای اصلی مراسم اسکار سال آینده در رشته‌های بهترین فیلم، کارگردان، بازیگری و فیلم‌نامه خواهد بود.