امام خمینی

امام خمینی منادى وحدت در جهان اسلا‌م

تاخیر در رسیدن به همه اهداف دلیل نمى‌شود که ما از اصول خود عدول کنیم. همه ما مامور به اداى تکلیف و وظیفه‌ایم نه مامور به نتیجه اگر همه انبیا ومعصومین در زمان و مکان خود مکلف به نتیجه بودند هرگز نمى‌بایست از فضاى بیش از توانایى عمل خود فراتر بروند وسخن بگویند وازاهداف کلى و بلند مدتى که هرگز در حیات ظاهرى آنان جامه عمل نپوشیده است ذکر به میان آورند.

خندوانه و تئوری ایران به مثابه خانواده

یکی از هنرهای خندوانه گردآوردن همه مردمان ایران زمین به مثابه یک «خانواده» در کنار هم است. رامبد جوان در عین حال که سعی می کند اعضای کمتر شناخته شده این خانواده را به سایرین بشناساند و آنان را از غریبگی درآورد، هنرمندانه به تحکیم روابط عاطفی اعضای این خانواده بزرگ نیز اهتمام می ورزد. و این همان چیزی است که در این اوضاع پرآشوب غرب آسیا و در میانه توطئه های خبیثانه دشمنان در جهت ایجاد چنددستگی در میان ملت ما، از نان شب برای ایران اسلامی عزیز حیاتی تر است.

حمیدرضا غریب‌رضا: پیشگام نهضت مردمی جهان اسلام و مبلغ بین‌الملل

غریب‌رضا به مردمی کردن نهضت جهانی اسلام در ایران و جهان اهتمام دارد، در ایران در دانشگاه‌ها، رسانه‌ها و محیط‌های مختلف حاضر است و بسیاری چهره‌ها نظیر عصام العماد، شهید حوثی، راشد الراشد، التهامی، مجدی حسین و… از طریق او به فضای عمومی معرفی‌شده‌اند.

آن‌ها به جُرم وحدت کشته می‌شوند

28 سال پس از ترور ملاصالح در سنندج، مرکز استان کردستان به فاصله چهار روز صحنه ترور دو نفر از علمای برجسته اهل سنت شد. اولین هدف ماموستا برهان عالی امام جمعه موقت سنندج بود که در 22شهریور 1388 به ضرب گلوله به شهادت رسید. چهار روز بعد در بیست و هفتمین روز شهریور ماه همان سال نیز ماموستا شیخ الاسلام امام جماعت مسجد سید قطب سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری هدف حمله تروریستی قرار گرفت.

اهل‌سنت کشورفرصت هستند نه تهدید

در کشور ما از فرصت و ظرفیت اهل‌سنت برای انتقال و نفوذ بین‌المللی تفکر انقلاب اسلامی در میان ملت‌های مسلمان استفاده نمی‌شود و برخلاف نگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری، بعضی از مسئولین به اهل‌سنت کشورمان همواره به نگاه تهدید نگریسته‌اند تا فرصت! این در حالی است که وجود اهل‌سنت آگاه و بابصیرت در کشور ما فرصتی طلایی برای مدیریت تحولات مذهبی جهان اسلام است.

تأسف آيت‌الله امينى از روش‌های معرفی تشیع

آيت الله امينى از تداوم اختلافات و تخريب وحدت و معرفى چندگانه شیعه در كشور اظهار تأسف کرد.

قضیه هسته‌ای موجب دو دستگی در جامعه نشود

سیاستمداران آمریکایی در نهایت بی‌انصافی سخن می‌گویند و واقعیات واضح را با کمال وقاحت انکار می‌کنند. اینکه گفته می‌شود به آمریکایی‌ها نمی‌توان اعتماد کرد به خاطر همین است زیرا آنها هیچ صداقتی ندارند.

تهمت به ایران بی اساس است

ایران در سیاست های فرهنگی جهانی خود از هیچ مذهب و طایفه ای جانبداری نمی کند بلکه سخنان رهبران ایران همواه خطاب به تمام مستضعفان جهان و امت اسلامی بوده و علاوه بر این به مسایل اصلی و اساسی امت اسلام اهتمام داشته اند و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی نیز مساله محوری ایران از آغاز انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی است.

ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری در افطاری وحدت و مقاومت

افطاری «وحدت و مقاومت» شب گذشته با حضور گروه های مختلف شیعه و سنی و نخبگان مطرح فرهنگی و فعالان عرصه وحدت و جهان اسلام در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

به اسم مبارزه با داعش در خدمت وهابیت

وحدت اسلامی در نگاه برخی به معنای وحدت مذهبی است، وحدتی که تحقق آن تنها با شیعه شدن همه مسلمانان اتفاق می‌افتد و البته وهابیت نیز به دنبال مشابه چنین وحدتی هستند، زیرا وحدت از نظر وهابی‌ها و بعضی افراطیون اهل سنت، به این معناست که همة مسلمان‌ها – چه شیعه و سنی- از اندیشه ‌های خویش دست کشند و وهابی شوند. با این نگاه و رویکرد آنها نیز همایش وحدت اسلامی برگزار می‌کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.