پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
امام خمینی

امام خمینی منادى وحدت در جهان اسلا‌م

تاخیر در رسیدن به همه اهداف دلیل نمى‌شود که ما از اصول خود عدول کنیم. همه ما مامور به اداى تکلیف و وظیفه‌ایم نه مامور به نتیجه اگر همه انبیا ومعصومین در زمان و مکان خود مکلف به نتیجه بودند هرگز نمى‌بایست از فضاى بیش از توانایى عمل خود فراتر بروند وسخن بگویند وازاهداف کلى و بلند مدتى که هرگز در حیات ظاهرى آنان جامه عمل نپوشیده است ذکر به میان آورند.

نماز بر پیکر شهید وحدت مولوی عبدالغفور جمالزهی

مراسم نماز بر پیکر شهید وحدت “مولوی عبدالغفور جمالزهی” فردا ظهر (چهارشنبه٧ آذر ٩٧) رأس ساعت ١بعدازظهر در محل مسجد جامع ایمان روستای رضاآباد بخش فندرسک برگزار میگردد.
شهید جمالزهی امام جمعه اهل سنت رضاآباد و از علمای حامی وحدت و ضد جریان های تکفیری گلستان، امروز صبح به ضرب گلوله افراد ناشناس به شهادت رسید.

تفرقه افکنی با تابلوی وحدت…

فکرش را بکنید در کشمیر ما که اکثریت با اهل سنت است، در آستانه‌ی هفته‌ی وحدت عالمی اهل سنت برود محفلی با عنوان “راه‌کارهای جلوگیری از تفرقه و ایجاد وحدت میان امت اسلامی” و بنشیند بر سر منبر و بگوید که: “آقا باید تلاش کنیم این شیعیان منحرف را به راه راست که مذهب اهل تسنن هست هدایت کنیم؛ چراکه اسلام واقعی اسلام اهل سنت است و غیر سنی مسلمان واقعی نیست.”

آبی که مولوی گرگیج به آسیاب افراطیون می‌ریزد!

همزمان با ایام هفته وحدت، فیلمی مربوط به سال‌های گذشته از سخنرانی جناب مولوی گرگیج، به صورت هدفمند و مدیریت شده در فضای مجازی منتشر شد که متاسفانه با ادبیاتی نامناسب به طرح برخی موضوعات تفرقه‌انگیز می‌پرداخت. این فیلم قدیمی به‌سرعت توسط برخی جریانات افراطی شیعه و سنی تکثیر شد که در میان گروه‌های افراطی شیعه، نماز با برادران اهل سنت و اقدام در راستای وحدت و اخوت نزد اهل سنت به «نفاق» و «سهم خواهی نیمی از پست‌های رسمی کشور» تعبیر گردید.

ترانه «برادرانه» برای وحدت اسلامی +دانلود

ترانه‌ی «برادرانه» اثری با موضوع اتحاد بین شیعه و سنی است. این اثر با تاکید بر مشترکات بین شیعه و سنی بر لزوم اتحاد بین این دو مذهب می‌پردازد و ثمره‌ی آن را شکست و نابودی دشمنان اسلام می‌داند.

آقای هاشمی! از تکفیری‌ها تبری بجویید نه از جمهوری اسلامی

بازخوانی عجیب این مطلب در روزهایی که شیعیان در تب و تاب درگیری‌های عراق و کشتار شیعیان در آن سرزمین‌ها می‌سوزند، بسیار عجیب است. خصوصاً آنکه مرجع بزرگوار مردم عراق، آیت الله سیستانی، اعلام جهاد علیه افراط‌گرایان و داعشی‌ها کرده‌اند. آیا این برخورد آیت الله سیستانی بیشتر از آن همه افراط دوران احمدی‌نژاد (به تعبیر شما) نمی‌تواند به درگیری مذهبی منجر شود؟

احمدی‌نژاد موجب وحدت شیعه و سنی شد؟

وقتی که آقای احمدی نژاد رئیس جمهور شما اینطور محکم جلوی آمریکا ایستادگی کرد، 8 برنامه در تلویزیون برگزار کردم تا بگویم شیعه مسلمان است و شیعه با ما هیچ فرقی ندارد و مذهب پنجم اسلام است.

چگونه فلسطین محور وحدت اسلامی خواهد شد؟

پس از بیداری اسلامی و ناکامی غرب در ساقط کردن بشاراسد و تسلیم نشدن عراق و ایران در کنار پیوستن روسیه به این محور (به عنوان یک تاکتیک برای حفظ منافع خود) محور سازش یکی از برنامه‌ی ۱۰ سالهٔ خود را در منطقه با جدیت بیشتری دنبال می‌کند: ضربه به محور اسلامی و مقاومت از درون؛ یعنی اختلافات مذهبی و طایفه‌ای.

رییس الازهر: پشت سر شیعیان نماز می‌خوانم

رییس الازهر کافر دانستن شیعیان را امری غیرقابل قبول دانست و گفت: به زودی پشت سر شیعیان نماز می‌خوانم.

ایران به دنبال شیعه کردن مسلمین نیست

تشکل‌های مردمی و دانشجویی در بیانیه‌ای با تاکید بر اینکه ایران به دنبال ایرانى کردن اعراب یا شیعى کردن سایر مسلمین نیست اعلام کردند: راه حل و فصل بسیاری از این اختلافات نه از تکفیر و مجادله بلکه از راه گفتگو و تقریب میسر می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.