رهبر انقلاب: هر اختلافی در میان مسلمانان کمک به دشمن است

اين خطر بزرگى است كه دشمنان تجربه كردند. انگليسها در اين زمينه داراى تجربه‌هاى طولانى‌اند. ما در تاريخ، در شرح حال اينها ميخوانيم و مى‌بينيم كه چه كارهائى را كردند براى ايجاد اختلاف. اينها بلدند، ديگران هم از اينها ياد گرفتند. مشغول تلاش هستند براى ايجاد اختلاف؛ بايد پرهيز كرد.

تقریب برپایه اصول مشترک، اخوت اسلامی و مصالح امت اسلامی

تعدد مذاهب به طور طبيعي نشان از اختلاف مسلمانان در پاره ای از باورهاي كلامي و فقهي دارد. كه اين نتيجه طبيعي آزادی اجتهاد واختلاف انسانها در برداشتهاي فكري تحت تأثير ظروف و شرايط تربيتي است. ولي نبايد فراموش كرد كه اصول اعتقادی، كلامي، فقهي واخلاقي ما وجه اشتراك بسيار دارد. برخي از علما مشتركات را تا 95 درصد در امور فقهي وحتي اعتقادی برآورد مي كنند. اين امر در مورد امور اخلاقي تقريباً به صد در صد مي رسد.

موانعي بر سر راه تقريب

کوشش‌های علما و اندیشمندان و مصلحان، به سمت‌گیری کلی در راستای تقریب مذاهب اسلامی با یکدیگر و گرایشی عمومی در جهت چیره ساختن زبان گفتگوی منطقی و برتری آن بر هر زبان دیگری، همسو با سمت‌گیری‌های اصیل اسلامی و هماهنگ با گرایش جهانی به این شیوه در میان تمدن‌ها، فرهنگ‌ها و ادیان انجامید.

روز قدس و فرهنگ سازی برای وحدت مسلمانان

تلاش ناکام اجداد مادی و معنوی غرب برای تسخیر سرزمین های مقدس در جنگ های صلیبی درس عبرتی برای آنان به همراه داشت که تا سد مستحکم اتحاد مسلمانان وجود دارد نمی توان به پیروزی امید داشت. به همین دلیل شوالیه های کت و شلوار پوش غرب که وارث زخم های جنگ های صلیبی هستند، با ایجاد تفرقه این بار به قلب دوم جهان اسلام و قبله اول مسلمین تسلطی هر چند کوتاه یافتند.

نخستين فيلم ضداسرائيلي پس از انقلاب مصر توليد مي‌شود

«حاتم الهواري» كارگردان مصري با تاكيد بر وحدت ملت‌هاي عرب و مسلمان براي آزادسازي فلسطين از آغاز به كار ساخت نخستين فيلم ضداسرائيلي مصر پس از انقلاب اين كشور خبر داد.

فدائیان اسلام؛ وحدت اسلامی، اخوان‌المسلمین و …

در بخشی از اعلامیه تاریخی جمعیت فدائیان اسلام چنین آمده است: «ما کوس بیدار باش رابرای حفظ نوامیس اسلامی و ملل اسلامی می نوازیم و به یاری خدای جهان حدود مسلمین را حراست می کنیم.»… تلاش برای نزدیکی بین مسلمانان و از بین بردن مرزهای تفرقه برانگیز قومی و مذهبی میان مسلمانان و جوامع اسلامی از اصول راهبردی فدائیان اسلام بود. این سازمان خود را ملتزم می دانست که منافع مردم ایران را از منافع سایر ملل جهان اسلام جدا نداند.

دغدغه‌های نواب درباره تفرقه شیعه و سنی

از شهید نواب صفوى درباره فرقه‌گرایى و اختلاف شیعه و سنى در دنیاى اسلام، سئوال كردم و او در پاسخ گفت: «…‌متأسفانه گویا هنوز آن زمان فرا نرسیده كه مسلمانان حقایق را درك كنند و جناح‌بندى شیعه و سنى را كنار بگذارند و همگى به كتاب خداوند چنگ بزنند. بدون تردید قرآن مى‌تواند آنها را متحد سازد تا جبهه نیرومند و یكپارچه، در برابر دشمنان در كمین نشسته‌شان، تشكیل دهند…»

فتوای رهبر معظم انقلاب مهمترين رويداد دينی سال ۲۰۱۰ شد

پايگاه خبري « On Islam » بر اساس ارزيابي کارشناسان خبري جهان، فتواي رهبرمعظم انقلاب حضرت آية ا… خامنه اي را يکي از 10 رويداد مهم ديني سال 2010 ميلادي معرفي کرده است.

جلوه‌ اتحاد مسلمانان در كمك به سيل‌زدگان پاكستاني به نمايش گذاشته شود

از شما تقاضامنديم زماني براي جلسه‌اي فوري با موضوع بررسي ظرفيت‌هاي كنگره جهاني حج و راه‌كارهاي عملياتي براي كمك به مردم سيل زده پاكستان مشخص كنيد تا با مطرح كردن ايده‌ها و طرح‌هايمان …

استقبال شیخ الازهر مصر از فتوای مقام معظم رهبری

شیخ الازهر از امام علی خامنه ای به خاطر فتوای مبارکی که در زمان مناسبش صادر شده است و باعث می شود شکاف اختلافات پر شود و درهای فتنه بسته شود قدردانی کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.