غربی‌ها از روی جهالت بیداری اسلامی را بهار عربی می‌دانند

دوران معاصر که به نام بیداری اسلامی شناخته شده است، مقطع حساسی از حیات امت اسلامی است. به همین دلیل باید این برهه زمانی را که در آن بسر می‌بریم بخوبی بفهمیم و موقعیت فوق العاده آنرا درک کنیم و چالشهای فراوانی را که در برابر ما قرار گرفته است، بشناسیم….

تقریب برپایه اصول مشترک، اخوت اسلامی و مصالح امت اسلامی

تعدد مذاهب به طور طبيعي نشان از اختلاف مسلمانان در پاره ای از باورهاي كلامي و فقهي دارد. كه اين نتيجه طبيعي آزادی اجتهاد واختلاف انسانها در برداشتهاي فكري تحت تأثير ظروف و شرايط تربيتي است. ولي نبايد فراموش كرد كه اصول اعتقادی، كلامي، فقهي واخلاقي ما وجه اشتراك بسيار دارد. برخي از علما مشتركات را تا 95 درصد در امور فقهي وحتي اعتقادی برآورد مي كنند. اين امر در مورد امور اخلاقي تقريباً به صد در صد مي رسد.

هم‌فكری علمای اسلام برای ايجاد زمينه‌های نظری وحدت

متأسفانه عده‌ای كه با استفاده از سياست‌های دشمنان اسلام و با بهره‌گيری از منابع كشورهای اسلامی ايجاد تفرقه بين مذاهب اسلامی را هدف اصلی خود قرار داده‌اند و به جای كمك كردن به گسترش و تعميق بيداری اسلامی به ايجاد تفرقه بين مذاهب اسلامی مشغول هستند، در خدمت دشمنان اسلام قرار دارند و فعاليت اين جريانات بيش از اينكه به نفع اسلام باشد، بر عليه اسلام و مصالح عمومی امت اسلامی است و بی‌توجهی به اين مسائل می‌تواند آثار مخربی به همراه داشته باشد.

این سایت‌های تندروی شیعی را فیلتر کنید

اتحادیه بین‌المللی امت واحده در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار بسته شدن سه سایت تندروی شیعی که مخالف وحدت امت اسلامی و موجبات تفرقه بین شیعه و اهل سنت را فراهم آورده‌اند شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.