چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

وقتی پاسداران سیاست‌مدار می‌شوند + عکس

پس از تشکیل سپاه پاسداران و از همان ابتدای انقلاب، این نهاد تازه تأسیس را نهادی سیاسی نميدانستند؛ بلکه گرايش عقیدتی و فرهنگی آن برتری محسوسی داشت. براین اساس بسیاری از نخبگان انقلابی که دغدغه حضور در عرصه خدمت‎رسانی را داشتند، جذب این نهاد مردمی شدند. حتی بسیاری از وزرا و نمایندگان نیز در همان ابتدای انقلاب در سپاه عضو بودند؛ اما کم کم با نظر امام مجبور شدند میان عضویت در سپاه و حضور رسمی در سیاست یکی را انتخاب کنند.

سردار یزدی: لیست‌های انتخاباتی بی‌نام‌ونشان را سپاه تهیه نکرده است

این لیست‎‎هایی که گفتید و مشابه این‎ها هیچ‎گاه از سوی سپاه تهیه نشده است… این‎گونه لیست‎‎هایی که گفتید توسط اقشار مختلفی که دغدغه انقلاب دارند تهیه شده است و چون از ظرفیت‎‎های مختلف بهره گرفته، فهرست‎‎های خوبی است. سپاه لزومی نمی‎بیند این فهرست‎‎ها را تکذیب کند. ما یک‎بار به‎صورت کلی گفتیم که سپاه در تدوین هیچ لیستی دخالت نمی‎کند.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه کارکرد این نهاد را پاسداری از مرزها و مغزها دانست

نماينده ولي‌فقيه در سپاه همچنين، پاسداري از مرزها و مغزها را به عنوان دو كاركرد اصلي سپاه در بحث پاسداري از اسلام عنوان كرد و افزود: با تفكيك بين نيروهايي كه داراي ساختار نرم‌افزاري و سخت‌افزاري هستند، بايد به خوبي موضوع پاسداري از اسلام را مورد توجه قرار داد و در همين راستا، سپاه سرمايه‌هاي خوبي دارد.

مطهری: خطای برخی فرماندهان سپاه را از روی خیرخواهی گفتم

اگر کسی نخواهد یک رفتار خطا از برخی فرماندهان سپاه- که البته آن‌ها هم حسن نیت داشته اند- اصلاح شود، او خیرخواه سپاه نیست. ممکن است بگویید که شما می‌توانستید این مطلب را به طور خصوصی به سران سپاه اعلام کنید. البته این هم راه خوبی است ولی تجربه نشان داده است که وقتی حوزه یک رفتار از حدی فرا‌تر رفت، تذکر عمومی آن موثر‌تر است

رفیق‌دوست: سپاه پروژه‌های بالای هزار میلیاردی را برعهده می‌گیرد

قبلا سپاه در پروژه‌هایی که بخش‌های خصوصی می‌توانست وارد شود، وارد می‌شد، اما مصوبه‌ای در سپاه گذرانده شد که براساس آن، سپاه تنها پروژه‌های بالای هزار میلیارد تومان را برعهده می‌گیرد. پس از این مصوبه سپاه دیگر وارد پروژه‌هایی که بخش خصوصی می‌تواند انجام دهد، نمی‌شود. در برخی از پروژه‌ها نیز که بخش خصوصی نمی‌تواند وارد شود و تنها بخش‌های خارجی داوطلب می‌شوند، سپاه ورود پیدا کند و من با ورود سپاه به کارهای عمرانی به این دلیل موافقم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.