وزارت خارجه به سوالات کمیسیون برجام پاسخ نداد

ضمن درخواست اسناد مذاکرات، 40 سؤال درباره ابهامات برای وزارت امورخارجه و 20 سوال برای سازمان انرژی اتمی ارسال شد. لازم است از ارسال پاسخ به سؤالات خواسته‌شده توسط سازمان انرژی اتمی تشکر نموده و اعلام می‌دارد که تا لحظه تنظیم این گزارش اسناد و پاسخ به سؤالات درخواستی از وزارت امور خارجه ـ علی‌رغم مکاتبات مکرر ـ به کمیسیون واصل نشده است.

پاسخ ظریف درباره سفر هنرمندان خارجی

محمدجواد ظریف درباره مشکلات حضور برخی از مهمانان خارجی به ویژه هنرمندان در ایران بیان کرد که وزارت امور خارجه مسئولیت همه مهمانان خارجی در ایران را ندارد.

پاکستان حمله انتحاری کابل را محکوم کرد

وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای حمله انتحاری عصر شنبه در کابل را محکوم نموده و با قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

۲سال است ریاض از مذاکره با تهران فرار می‌کند

مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقای وزارت خارجه گفت: در طرح به روزشده ایران برای حل بحران سوریه هیچ تغییر جوهری ایجاد نشده و به زودی و پس از رایزنی‌های منطقه‌ای از این طرح رونمایی خواهد شد.

ترجمه اصلاح شده «برجام»

وزارات امور خارجه کشورمان در پی انتقادات وارده به ترجمه فارسی غیر رسمی متن برجام و قطعنامه ۲۲۳۱، متن را مورد بازبینی قرار داده و ترجمه جدید را منتشر نمود.

مشکل جدی برای بازگشایی سفارت انگلیس وجود ندارد

معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با روزنامه تلگراف گفت هنوز برای قضاوت در مورد احتمال همکاری منطقه‌ای با آمریکا زود است.

بیانیه ایران پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت

ایران پس از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تایید برجام بیانیه‌ای صادر کرد . در بیانیه وزارت خارجه اشاره ای به جایگاه نهادهای قانونی داخلی برای تصویب متن برجام نشده است.

ناهار وزیر خارجه اتریش به خبرنگاران هسته‌ای

وزیر خارجه اتریش خبرنگاران، عکاسان و تصویربردارانی را که برای پوشش اخبار مذاکرات هسته‌ای در وین به سر می‌برند، به ناهار دعوت کرد.

وزارت خارجه اسناد ویکی‌لیکس را پیگیری کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسناد جدید ویکی‌لیکس می‌تواند برای عربستان یک زلزله سیاسی باشد، گفت: وزارت امور خارجه باید موضوعات مرتبط با ایران را در این اسناد به‌طور ویژه پیگیری کند.

انعطاف بیشتر ایران؛ خواسته لندن

وزیر خارجه انگلیس در آستانه دیدار با وزیر خارجه ایران گفت که تهران باید در مذاکرات هسته‌ای انعطاف بیشتری از خود نشان دهد.