انحصار صنفی

اساسا تعارض منافع و سپردن امور مدیریتی وزارت‌خانه‌ها به یک صنف خاص و همچنین دادن اختیارات حاکمیتی به سازمانهای صنفی نظیر کانون وکلا، نظام پزشکی و نظام مهندسی تنها سبب اولویت یافتن منافع یک صنف خاص بر سایرین شده است

اینجا قاضی و متهم یکیست!

قانونهای ناعادلانه فعلی باید اصلاح شود و یقینا رفع فسادها از درون جامعه پزشکی با نظارت بیرونی، مستقل و بی‌طرف ممکن میشود. هرچند با تجمع پزشکان و ذی‌نفوذان در دولت و مجلس بعید است تحولی از بالا اتفاق بیفتد و نیاز به مطالبه‌گری عمومی جدی وجود دارد.

دوران گروکشی سیاسی تمام شده/ وزیر بهداشت پاسخگوی خرابی‌های به بار آورده‌اش باشد

استعفا برای وزیر بهداشت کم است! چنین بی تدبیری‌ها و سوء مدیریت‌هایی لایق استیضاح است! لایق بازخواست و پاسخگویی و اجبار به جبران.

آیا فاجعه ترامادول تکرار می‌شود؟

وزارت بهداشت در حالی مجوز توزیع این دارو را صادر کرده که طبق قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی دارو، اکسی کدون جز داروهای تحت کنترل است و ظاهراً این بخشنامه بدون اطلاع ستاد مبارزه با مواد مخدر صادر شده است.

وضعیت وزارت بهداشت خوب نیست

وزیر بهداشت با بیان اینکه وضع ما در وزارت بهداشت خوب نیست، گفت: قانونی که ما را در مقابل پزشکان قرار دهد، اجرا نمی‌کنم.

انتقاد ابوترابی از مدیریت مبتنی بر منابع

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک چهارم از بودجه عمومی کشور به وزارت بهداشت اختصاص یافته است، خطاب به وزیر گفت: مدیریت متکی بر منابع، راه‌حل مشکلات نیست؛ باید بهره‌وری را افزایش دهیم.

ماجرای حقوق ۱۷ میلیونی پزشکان عمومی

وزیر بهداشت گفت: با توجه به اینکه طرح تحول نظام سلامت را اجرا کرده ایم و تعرفه ها نیز اصلاح شده است، اما هنوز بیمارستان های کشور تراز منفی دارند.

هیچ کس براي كنترل جمعيت فعاليت نمي‌كند

مديركل دفتر سلامت جمعيت، خانواده، مدارس به ادعاها و شبهات مطرح شده از سوي منتقدين سياست‌هاي جمعيتي وزارت بهداشت كه در برخي از رسانه‌ها منتشر شده است پاسخ داد.

راه‌اندازی کلینیک‌های زناشویی و جنسی

در حال حاضر، فقط ۲ استان در کشور نرخ باروری بالای ۲.۱ دارند،میانگین فاصله فرزندآوری بیش از 5 سال است و سن ازدواج در کشور نیز بالا رفته به همین دلیل کلینیک‌های زناشویی با حضور یک روحانی، حقوقدان و متخصصان راه‌اندازی می‌شود.

بی‌اطلاعی نانوایان از ضرب‌الاجل وزارت بهداشت

با وجودی که معاون فنی وزارت بهداشت از رتبه‌بندی نانوایی‌ها در سال جاری خبر داده است،‌ رییس اتحادیه نانوایان از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.