یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

22 میلیون نفر در بازار کار ایران مشغولند

معاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در طول 10 سال آینده روند بازار کار تغییر می‌کند، تاکید کرد: امروز 22 میلیون نفر در بازار کار ایران مشغول به کار هستند و این روند نیازمند تغییر و استفاده بهینه از نیروی کار است.

کارگران: دولت ساخت مسکن امید را شروع کند!

در حالی که پیشتر وزیر کار اعلام کرده بود که از مشارکت و ظرفیت تعاونی‌ها در طرح مسکن اجتماعی استفاده خواهد شد حالا خبر می رسد که این طرح در دولت متوقف شده و با وجود فراهم شدن مقدمات آن، دولت برنامه‌ای برای اجرای طرح در خود نمی بیند.

واکنش ربیعی به حذف یارانه برخی بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بازنشستگی عامل حذف یارانه‌ها نیست، گفت: در ماه مبارک رمضان ۳ میلیون نفر بسته امنیت غذایی گرفتند.

بخش‌های تعاون، کار و رفاه‎اجتماعی فلج است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از روند فعالیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 3 حوزه زیر مجموعه، گفت: متاسفانه در زیرمجموعه‌های این وزارتخانه و معضلات آن تاکنون حل نشده، باقی مانده‌اند.

کاهش سهم مزد در سبد معیشت کارگران

رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری با اعلام نتیجه بررسی‌ هزینه‌ تأمین سبد معیشت خانوار 4 نفره کارگران تا پایان آذرماه و پیش‌بینی سال 94، گفت: اگر سهم مواد غذایی از سبد معیشت 40 درصد در نظر گرفته شود، حداقل مزد سال آینده باید 16 میلیون و 200 هزار ریال تعیین شود.

متن نامه درخواست‌های کارگران از روحانی

به وعده خود عمل نمایید؛ شورای عالی کار به ریاست وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شوند به اینکه افزایش حداقل دستمزد را باید براساس ماده 41 قانون کار یعنی نرخ تورم و تامین زندگی یک خانواده بدون در نظر گرفتن مشخصات جسمی و روحی ویژگی کار محول شده به کارگر اقدام نمایند.

کودکان کار و خیابان؛ پدیده‌ای که انکار می‌شود

تنها درصدی از کودکان کار در خیابان‌ها به دست فروشی مشغول هستند و جلوی چشم مردم قرار دارند و تعداد بیشتری از آن‌ها در کارگاه‌ها و کوره پز خانه‌ها مشغول به کار هستند.

حداقل دستمزد نباید کمتر از 1 میلیون باشد

شواهد و بررسی‌ها نشان می‌دهد که با وجود طرح برخی موضوعات از سوی وزارت کار مبنی بر ضرورت استفاده از روش‌های جدید برای تعیین دستمزد سال آینده و به‌کارگیری مدل‌های نوین و کارآمد، افزایش دستمزد مشمولان قانون کار در سال آینده نیز همان مسیری را طی خواهد کرد که شورای‌عالی کار دست‌کم در 10 سال گذشته طی کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.