چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

حجتی: از گندم‌کاران عذرخواهی می‌کنم

وزیر جهاد کشاورزی بابت تاخیر در پرداخت پول خرید تضمینی گندم از گندم‌کاران عذرخواهی کرد.

راه‌حل‌تأمین‌نهاده‌ها و معضل‌نقدینگی‌کشاورزان

با اجرای قانون مترقی تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی ذیل وزارت جهاد کشاورزی، فرصت مدیریت یکپارچه زنجیره ارزش کشاورزی مهیا شده و با توجه به دراختیار داشتن مباشرانی همچون، شرکت پشتیبانی امور دام، شرکت‌بازرگانی دولتی، شرکت‌های خدمات حمایتی کشاورزی و سازمان تعاونی روستایی امکان اجرای سازوکارهای نوین توسعه بخش کشاورزی مهیا شده که فرصت به وجود آمده را تیم مهندس حجتی باید غنیمت بدانند.

صادرات ۵ هزار تن عسل از کشور

رئیس امور تولیدات زنبور عسل وزارت جهاد کشاورزی گفت: از ۱.۶ میلیون تن عسل تولیدی در دنیا، ۸۰ هزار تن در ایران تولید می‌شود که سال گذشته ۵ هزار و ۳۷ تن از آن به کشورهای مختلف صادر شد.

دلایل گرانی میوه اعلام شد

در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته اعلام شد میوه به حد کافی در کشور تولید می‌شود و نیاز به واردات نیست و علت گرانی میوه عدم‌مدیریت در توزیع و شکاف بین عرضه و تقاضا است.

افزایش ۷۱ درصدی صادرات پسته

یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از افزایش ۷۱ درصدی صادرات پسته در ۱۱ ماه سال گذشته نسبت به سال ۹۲ خبرداد.

کارت زرد دولت روحانی در تنظیم بازار عید

اگرچه مدت ها بود وزارت جهاد کشاورزی منتظر دریافت تمامی مسئولیتهای مرتبط با تنظیم بازار کشور بود، اما عید سال ۹۴ نشان داد که باید کار را به کاردان سپرد و اجازه داد همان سیستمی که سالها بازار شب عید را تنظیم کرده و شرایط را برای دسترسی راحت تر و ارزانتر مردم به کالاهای مورد نیازشان فراهم می کرده، کار تنظیم بازار ایام پرحساسیت سال از جمله شب عید را نیز انجام دهد.

سایه سنگین واردات بر تولید داخلی غلات

بخش کشاورزی از یک سو به عنوان تأمین کننده امنیت غذایی جامعه و از سوی دیگر با دارا بودن ظرفیت بالای اشتغال و تولید، می تواند به عنوان محور پیشرفت کشور مورد توجه قرار گیرد. در بخش اول این گزارش به بررسی مهمترین تحولات مربوط به تأمین کالاهای اساسی از جمله گندم و برنج می پردازیم.

دیدار نماینده فائو با مسئولان کشاورزی ایران

نماینده فائو(سازمان خواروبار جهانی) ضمن دیدار با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی گفت: تیمی از کارشناسان و مشاوران فائو برای دیدار با مسئولان ارشد در ماه دسامبر به ایران می‌آیند.

مهم‌ترین مشکل کشور اشتغال است

رئیس بسیج مستضعفین گفت: مشکل تحریم بعد از اینکه به رسمیت شناخته شد به اقتصاد کشور ورود پیدا کرد. متاسفانه طی سه سال اخیر که تحریم را به رسمیت شناختیم، این مسائل به وجود آمد، وگرنه تا قبل از آن این گونه مباحث تاثیری در کشور نداشت.

افشای تمام مکاتبات واگذاری زمین کشاورزی به قطری‌ها

اسناد جدیدی از موضوع واگذاری زمین های کشاورزی ایران به قطری ها در قالب اجاره بلندمدت منتشر شده است که لازم است مسئولان امر در این باره چاره اندیشی کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.