دور جدید تحریم‌های ضدایرانی آمریکا پس از توافقنامه ژنو

آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کرد و بلافاصله پس از آن سخنگوی شورای امنیت ملی این کشور اعلام کرد با وجود اعمال تحریم های جدید علیه ایران کماکان به راه دیپلماتیک برای حل این موضوع پایبندیم. براساس بیانیه‌ای که در سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته است 8 شخصیت به همراه 20 شرکت و موسسه مالی از جمله 6 نفتکش ایرانی در لیست جدید تحریم‌ها قرار گرفته‌اند.

چرا آمريکا بر افزايش تحريم ها اصرار دارد؟

اسناد تحريم هايي که بعد از توافق ژنو (3 آذر 92) منتشر شده در وب سايت وزارت خزانه داري آمريکا (treasury.gov) که اتفاقا بخش خاصي براي تحريم هاي ايران در آن تعبيه شده و نيز وب سايت اتحاديه اروپا قابل دسترسي است. براين اساس حداقل در 10 نوبت ليست هاي جديد تحريم عليه ايران منتشر شده است که مستقيما يا غير مستقيم به برنامه هسته اي ايران ارتباط دارد.

کاهش غنی‌سازی شرط پرداخت‌ قسط‌دوم

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته تایید کرد که مجوز انتقال نخستین قسط ایران به مبلغ 550 میلیون دلار از مبالغ بلوکه شده پول‌های نفت این کشور در بانک‌های خارجی بر اساس توافق هسته‌ای ژنو را صادر کرده است.

تحریم خدمات و تجهیزات زیست محیطی لغو شد

با مجوز جدید خزانه‌داری آمریکا؛ امکان ارائه برخی از خدمات در حمایت از فعالیت‌های زیست‌محیطی غیر دولتی در ایران فراهم شده است. در ماه‌های اخیر اثرات منفی تحریم‌ها بر محیط زیست ایران نگرانی‌های متفاوتی را برانگیخته است.

آمریکا: همواره در تحریم‌ها دور خورده‌ایم!

آدام اس‌زوبين، رئيس اداره کنترل دارايي‌هاي خارجي وزارت خزانه‌داري امريکا گفت: «ما به شکلي فزاينده شاهد هستيم که آن‌ها [ايراني‌ها] به بنگاه‌هاي بازرگاني در کشورهاي ثالت روي مي‌آورند تا گردش پول که به طور معمول از طريق يک بانک انجام مي‌شود را تسهيل کنند.»

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.