حذف بازی های ضد اسرائیلی از کافه بازار

وقتی گروهی صراحتا به جنایت دست می زند هر انسانی “باید” در برابر آن موضع داشته باشد، ژست بی طرفی در برابر ظالم، شراکت در جرم وی است.

از خاک دلار درمی‌آوریم

معاون وزیرصنعت از کشف عسلویه دوم در خراسان رضوی خبرداد و گفت: باسرمایه گذاری ۲ میلیارد دلاری در منطقه سنگان، ۱.۲ میلیاردتن ذخیره قطعی سنگ‌آهن، ۱۵ میلیون تن گندله و ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره خواهیم داشت.

قوانین سخت داخلی برای سخت‌افزاری‌ها

علیرضا پورنقش‌بند -اگرچه برخی از فعالان حوزه فناری اطلاعات منتظرند با به نتیجه رسیدن توافقات هسته‌ای، شاهد تغییری در بازار IT باشند، برخی دیگر از رونق افتادن این بازار را نه ناشی از تحریم‌های بانکی خارجی بلکه ناشی از عدم تطابق قوانین تجاری با وضعیت فعالیت شرکت‌ها و البته تحریم‌هایی که با فعالیت‌های هسته‌ای بی‌ارتباط است می‌دانند.

سازمان توسعه و تجارت یا خانه تیمی واردات!

کمیته‌ دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی واردات‌محوری و خام‌فروشی را مانع اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی و استقلال، در شرایط جنگ اقتصادی دانسته و به همین دلیل از مسئولان خواستار رسیدگی و تحقق مطالباتی نظیر خارج کردن سرمایهٔ ملت از جیب واردات‌چی‌ها و خام‌فروشان، جلوگیری از رانت‌خواران این عرصه‌ها و بالا بردن هزینه سوداگری در آن‌ها، اتکا به تولید داخل و اولویت‌ها، مقدم بر واردات کالای لوکس برای طبقه‌ مرفه و عدم روزمرگی بی‌برنامگی وزارت صنعت برای توسعه صنعتی کشور شد.

دانشجویان مقابل وزارت صنعت تجمع می‌کنند

به همت کمیته دانشجویی پیگیری مفاسد اقتصادی، جمعی از تشکل‌های دانشجویی فردا چهارشنبه ساعت 14 در اعتراض به واردات بی رویه و به دلیل اهمیت موضوع واردات و خام فروشی، تصمیم به برگزاری تجمع «خلع ید تاجران رانتی» مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت را گرفته است.

صهیونیستی بودن«فیلیپ موریس»محرز است

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: بر اساس مستندات، صهیونیستی بودن شرکت «فیلیپ موریس» محرز است و مجوز شرکت زرین تجارت هم قابلیت اجرا ندارد. از طرف دیگر، وزارت صنعت، معدن و تجارت فاقد نمایندگی از شرکت فیلیپ موریس است.

مجوز مارلبرو لغو شد؟

در حالی نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ از لغو مجوز واردات سیگار مارلبرو توسط شرکت زرین تجارت تا اطلاع ثانوی با تصمیم جلسه دیروز کمیسیون خبر داد که رئیس این کمسیون اعلام کرد، هنوز تصمیمی برای لغو مجوز مارلبرو اتخاذ نشده است.

حمایت از تولیدداخل در راستای اقتصادمقاومتی

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان می‌گوید: آنقدر فرهنگ استفاده از برند خارجی غالب شده که پیراهن‌ تولید داخل را معمولاً با مارک خارجی در بازار می‌فروشیم و وقتی فروشنده با صداقت اعلام می‌کند جنس تولید داخل است، برخی از خرید امتناع می‌کنند.

بی برنامگی، چالش این روزهای وزارت صنعت

درحالیکه بخش تولید این روزها با مشکلات تأمین مالی زیادی روبروست و تقاضای سهم بیشتری از درآمدهای هدفمندی یارانه ها دارد، برنامه ای برای اختصاص منابع به صنایع مختلف توسط وزارت صنعت، معدن، تجارت ارائه نشده است.

افشاگری احمد توکلی در خصوص فساد و رانت‌خواری در وزارت صنعت

نامه را برای آقای روحانی فرستادم، چند جلسه به صورت تلفنی و حضوری با دفتر ایشان صحبت کردم و تلاش کردم کتبا این اتفاق بیفتد. آقای نهاوندیان قول دادند و گفتند پیشنهاد شما را پذیرفتیم و سعی می کنیم به همه از هالک بانک بدهیم. گفتم آقای دکتر نمی توانید این کار را بکنید. من اطلاع دارم مقدور نیست و این عملی نیست، بهتر است برعکس آن عمل کنید تا همه مثل هم بوده و دست بالا پیدا نکنیم . در همین گیر و دار متوجه شدم یک رانت دومی هم به این شرکت و این فرد خاص داده شده است.