جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

صنعت خودرو و چند سوال بی‌پاسخ

دیروز وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخشی از نشست رسانه‌ای خود، حمایت‌کنندگان از کمپین نخریدن خودروهای داخلی را «ضدانقلاب» خوانده و نخریدن این خودروها را «گناه»، «خلاف» و «خیانت به تولید ملی» توصیف کرد.

راه اقتصاد مقاومتی از مسیر علم می‌گذرد

نماینده تهران در مجلس در یادداشتی با انتقاد از خام‌فروشی نفت، تأکید کرد: راه اقتصاد مقاومتی از مسیر تحقیق و علم می‌گذرد.

چالش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در وزارت صنعت

محمدصادق‌مفتح درمدت مسئولیت‌اش سعی کرد زیرساخت‌ های نرم‌افزاریِ حوزه صنعت و تجارت را که کشورهای توسعه‌یافته سال‌هاست بدان مجهز هستند در کشور ایجاد کند. اما به نظر می‌رسد مسئولین جدید وزارت صنعت هنوز به اهمیت اتخاذ رویکردهای نرم‌افزاری پی نبرده‌اند.

نعمت زاده: تابه حال سکته قلبی نداشتم

وی در پاسخ به سؤال یکی از نمایندگان مبنی بر عدم کافی بودن سرمایه‌گذاری در مناطق محروم در زمان مدیریتی نعمت‌زاده، گفت: همه باید تلاش کنیم زیرساخت‌های لازم را در این مناطق ایجاد کنیم تا صنعت هم بتواند رشد کند. امروز سرمایه‌گذاری دولتی نداریم و سرمایه‌گذاری‌ها خصوصی است که آن هم انتخابی است اما باید دولت سرمایه‌گذاری‌های خصوصی را با حمایت به سمت مناطق محروم هدایت کند.

سخنرانی وداع غضنفری

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت با اشاره به اینکه از اول جولای که همزمان با روز ملی صنعت است، تحریم‌های بین المللی وارد فاز جدیدی شده است، گفت: شرایط صنعت کشور در روزهای متفاوتی قرار دارد که لازمه آن اتخاذ تصمیم‌های موثر است.

دستور جدید ارزی احمدی‌نژاد به بهمنی

وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينكه بازار يك موجود زنده است و اگر به موقع اقدامات مورد نياز انجام نشود، مشكلات عديده اي بروز مي كند، گفت: سرانجام بانك مركزي ارز را مي دهد اما اگر اين تخصيص زماني باشد كه كمبود كالا كار خودش را كرده و نوعي گرسنگي در نظام توزيع شكل گرفته باشد، در آینده با تزريق كالا در حد معمول، مشكل گرسنگي نظام توزيع حل نمي شود، ضمن اینکه ما براي بانك مركزي هم مصوبه ستاد تدابير ويژه و هم دستور كتبي ، موافقت و تاييد رئيس جمهوري را گرفتيم.

ورود گسترده تعزیراتی‌ها به بازار از امروز

طرح ویژه تشدید بازرسی‌ها از بازار در ۳۱ استان کشور از امروز ۱۵ اسفندماه آغاز شد و گشت‌های ویژه تعزیرات برخورد جدی و سختگیرانه با تخلفات را در دستور کار خود دارند.

جزئیات ۱۵ دستور مهم رئیس جمهور

رییس جمهور با تأکید بر لزوم اتخاذ تصمیمات مناسب با هدف ایجاد شرایط مطلوب و رونق بخش های مختلف تولید اظهار داشت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تصمیم گیری شود که تولید کشور روی پای خود بایستد و تسهیلات و یارانه اعطایی به این بخش نیز، امتیازی برای تقویت و رونق هرچه بیشتر تولید و در نتیجه تامین نیازهای جامعه باشد.

رییس‌جمهور از هفت صبح در وزارت صنعت

جلسه فوق العاده ستاد مرکزی تنظیم بازار و کارگروه حمایت از تولید، از صبح امروز با حضور رئیس‌جمهور در وزارت صنعت در حال برگزاری است.

احمدی‌نژاد فردا به وزرات صنعت می‌رود

فردا محمود احمدی‌نژاد به وزارت صنعت می‌رود، تا موضوعاتی نظیر قیمت خودرو و مشکلات تامین معیشت مردم و کالاهای اساسی را با مدیران این وزارتخانه بررسی کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.