افت شتاب علمی در کشور + سند

عملکرد علمی وزارت علوم طی ۲ سال گذشته بر مبنای نمایه Scopus بیانگر این است که ایران نه تنها در شتاب علمی دچار افت شده بلکه در رشته‌های مختلف علمی نیز از جایگاه خود چندین رتبه افت داشته است.

ارتقا پیشکش؛ به سمت نزول می رویم

اساتید مسلمان را دارند حذف می‌کنند. کاری که با امثال خود من در دانشکده و گروه این‌ها انجام می‌دهند. واقعاً نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم و مسأله رسانه‌ای شود، والا واقعاً مثل یک پادگان نظامی و ستاد یک حزب عمل می‌کنند. بعضی از دانشکده‌ها و گروه‌ها یک دیکتاتوری جدی راه انداخته‌اند و مثل یک ستاد حزبی هر کسی را که با ما نیست، باید حذف کرد.

بورسیه‌ با ۱۵سال سابقه هیئت علمی بیکار شد

یکی از دانشجویان بورسیه با اشاره به شرایط فعلی برخی از دانشجویان بورسیه چگونگی بیکاری خود بعد از ۱۵ سال سابقه تدریس در دانشگاه را بعد از تغییر مسئولان وزارت علوم تشریح کرد.

جزئیات آزمون دکتری ۹۵ اعلام شد

سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات آزمون دکتری نظیر شهریه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) سال ۹۵ و مواد آزمون را اعلام کرد.

برگزاری کنکور دکتری در آبان و اسفند

معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص زمان برگزاری آزمون دکتری براساس شیوه نامه جدید گفت: زمان برگزاری آزمون در شیوه نامه دکتری مشخص می شود و این شیوه نامه طی دو ماه آینده نهایی و ابلاغ می شود.

نرخ غذای دانشجویی ۱۴درصد گران شد

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم گفت: هیات امنا صندوق رفاه دانشجویان با حداقل افزایش ژتون غذای دانشجویی که مطابق نرخ تورم است، موافقت کرد.

نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌ها اعلام شد

با توجه به اینکه بخشی از پرونده‌های بورسیه‌های وزارت علوم در اختیار نمایندگان مجلس در کمیته تجدیدنظر قرار نگرفت و قرار بر این شده بود که به دستور رئیس‌جمهور در سال آینده کمیته‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای بررسی پرونده‌ها تشکیل شود، نتیجه کمیته تجدیدنظر ار سوی وزارت علوم اعلام شد.

دکتری «حقوق زن در اسلام» تصویب شد

رئیس کارگروه مطالعات زنان شورای تحول علوم انسانی از افزایش ظرفیت دکتری و گرایش های مطالعات زنان و خانواده خبر داد و گفت: سرفصل های گرایش زن و خانواده در مقطع دکتری برای اولین بار در حال تدوین است.

متن کامل منشور حقوق‌دانشجویی منتشر شد

پس از ماه ها بررسی و کار کارشناسی، متن کامل منشور حقوق دانشجویی توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر گردید.

دولت موظف به محدودسازی تبلیغ کالاهای خارجی شد

طبق مصوبه مجلس، دولت موظف شد از ایجاد و تقویت نشان‌ها و برندهای تجاری داخلی محصولات صنعتی و خوشه‌های صادراتی حمایت کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.