ضعف وزارت ارشاد در قبال نامه رهبرانقلاب

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب با ضعیف خواندن عملکرد وزارت فرهنگ در قبال نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان غرب گفت: ارشاد، قبل از افشاگری‌ها و پرداختن به حواشی در راستای این وظایف خود گام بردارد.

چاپ کتاب‌های ضدافراط‌گرایی دینی در قزاقستان

همزمان با توسعه خطر جریان افراط در منطقه آسیای مرکزی، مقامات قزاق، مبادرت به انتشار کتاب‌هایی با مضامین رد ادعاهای افراط‌گرایان در خصوص موازین اصولی اسلامی کردند.

هشدار آیت‌الله‌مکارم‌ درباره عبور از خطوط قرمز

اگر واقعا کتاب و اثری به دلیل منطقی انتشار آن ممنوع بوده من نمی‌دانم یعنی چه که راه آن باز شده است؟ آزادی در اسلام یک اصل است، اما آزادی ما غیر از آزادی غربی است؛ آزادی ما خط قرمز و چارچوب دارد، مبادا صدا و سیما و رسانه‌ها و مطبوعات تصور کنند می‌توانند خطوط قرمز را بشکنند.

دسته گل دولت روحانی در سالگرد 9 دی

اگرچه وزیر ارشاد از این گفته خود عقب نشینی کرد، ولی در عمل، کتابی در وزارت ارشاد دولت یازدهم مجوز نشر گرفته است که حاکی از عملی شدن حرف وزیر مبنی بر حذف ممیزی قبل از انتشار است. انتشار کتابی که اگر یکبار آنهم به صورت سطحی مطالعه می شد، به دلیل کثرت مشکلات و تهمت ها به انقلاب و کشور نباید مجوز می گرفت.

عدالت که شعار اصلی دولت بود در حوزه فرهنگ ترجمه نشد

قاعدتا ما در ابتدا به عملکرد دولت شعار عدالت در عرصه فرهنگ خیلی امیدوارتر بودیم البته یک تفکیکی بکنم فرهنگ به معنای عام داریم و فرهنگ به معنای خاص داریم فرهگ به معنای عام در هفت هشت، ده سال اخیر به نظرم رشد خوبی داشته یعنی بالاخره فرهنگ سیاسی فرهنگ مدیریتی و فرهنگ اجتماعی هم جزو فرهنگ است که دستاوردهای بزرگ فرهنگ در این دوره داشتیم در هفت، هشت سال اخیر برگشتن دولت به دامن ملت و به رسمیت شناخته شدن حق توده‌ها و فاصله گرفتن از فضاهای اشرافی، اینها به نظرم خیلی اتفاقات مثبت و خوبی است که افتاده و کماکان ما از آن دفاع می‌کنیم.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.