زنگ بحران آب در ۲۹۴ دشت کشور

قائم مقام وزیر نیرو با تشریح جزئیات طرح نجات ذخایر آبی زیرزمینی کشور، گفت: در قالب ۱۱ طرح ویژه موضوع معالجه و نجات بخشی منابع زیرزمینی آبی انجام می‌شود.

ممنوعیت واردات و خرید دستگاه‌های باران‌زایی

معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت درباره محدودیت استفاده از دستگاه‌های یونیزاسیون برای باران زایی را ابلاغ کرد.

دیوار بلند شورای اقتصاد وزیر را به توصیه کشاند

در حالی که بیش از ۹ ماه از ارائه طرح وزارت نیرو برای برخورد با مشترکان پرمصرف می گذرد، هنوز این طرح روی میز بررسی دولت قرار دارد و وزیر نیرو در آخرین اظهارنظر خود، راه توصیه را در پیش گرفته است.

آب تا پایان تیر گران می‌شود

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه به دنبال افزایش تعرفه آب مشترکان پرمصرف هستیم، گفت: آب به‌ شرط تصویب شورای اقتصاد تا پایان تیرماه گران می شود.

تداوم شرایط خشکسالی و بحران آب

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه استفاده بی رویه از منابع آبی، تهدیدی بالقوه برای کشور محسوب می شود گفت: ادامه این روند منجر به مخاطراتی خواهد شد.

قطعی برق در تابستان خواهیم داشت

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از احتمال بروز خاموشی در تابستان خبر داد و گفت: در صورتی می‌توانیم وعده دهیم خاموشی صورت نمی‌گیرد که مردم ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه‌جویی کنند.

دلایل گرانی برق در اسفند ۹۳ اعلام شد

معاون وزیر نیرو با تشریح مبانی قانونی افزایش تعرفه‌های برق در زمستان ۹۳ گفت: براساس ماده یک قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت مکلف است قیمت فروش برق را در هرسال به‌گونه‌ای اصلاح کند که به‌تدریج ‌تا پایان برنامه پنجم به قیمت تمام‌شده برسد.

فشار به عموم مردم به جای پرمصرف‌ها!

درحالی که دور آخر افزایش قیمت انرژی در کشور به افزایش نرخ برق باز می‌گردد مسایل قابل تاملی در تصمیم جدید وزارت نیرو وجود دارد.

بدهی وزارت‌نیرو به ۲۳هزار میلیارد رسید

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه در یک سال و اندی فعالیت دولت یازدهم موفق به تسویه ۱۱ هزار میلیارد تومان بدهی قبلی وزارت نیرو شدیم، گفت: هم اکنون بدهی وزارت نیرو ۲۲ تا ۲۳ هزار میلیارد تومان است.

نخستین معامله یک نیروگاه در بورس انرژی

نخستین معامله یک نیروگاه با کد معاملاتی عام در جلسه معاملاتی روز 93/10/08 در تابلو سلف موازی استاندارد بازار مشتقه بورس انرژی انجام شد.