پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

بازگشت زیرپوستی شرکتی‌ها به بازارکار

وزارت کار اعلام کرده از طریق ابلاغ بخشنامه به استان‌ها با جدیت به دنبال اجرای طرح همترازی و یکسان‌سازی حقوق و دستمزد نیروهای شرکتی شاغل در بازار کار کشور است که تعداد آنها ۴.۳ میلیون نفر برآورد می‌شود.

موج جدید اعزام نیروی کار به خارج

مقامات وزارت کار می‌گویند تورم بیکاری جوانان باید شکسته شود و انتظار می‌رود بتوان زمینه‌های جدیدی برای اعزام انبوه کارجویان تحصیل کرده و دارای مهارت به بازارهای کار جهانی را فراهم کرد.

توقعات در دوران پساتحریم باید مدیریت شود

وزیر کار با ابراز نگرانی از افزایش توقعات در دوران پساتحریم گفت: این مسئله باید مدیریت شود و ما نمی‌توانیم بی‌برنامه وارد سیاست‌های پساتحریم شویم، دوران پساتحریم نباید با رونق واردات همراه باشد.

جزئیات نامه‌نگاری کارگران با لاریجانی

جنجال بر سر ابلاغیه تاریخی وزارت کار درباره ممنوعیت انعقاد قراردادهای کاری زیریکسال در مشاغل با ماهیت دائم همچنان ادامه دارد و کارگران برای پیگیری این موضوع به رئیس مجلس و کمیسیون اجتماعی نامه نوشتند.

۴۰درصد بیکاران از دانشگاه می‌آیند

معاون وزیر کار می‌گوید از هر ۱۰۰ مرد فارغ‌التحصیل ۱۳ نفر و از هر ۱۰۰ زن نیز ۳۱ نفر بیکار است و هم اکنون ۴۰ درصد بیکاران کشور از دانشگاه می‌آیند که در سال‌های آینده بیکاری بدتری را تجربه خواهند کرد.

جزئیات طرح جدید پرداخت حقوق کارگران

نمایندگان کارگران نامه‌ای به معاون روابط کار وزارت کار نوشته و از وی خواسته اند مقدمات برگزاری یک نشست سه جانبه با دستور کار ویژه قانونی شدن واریز تمامی حقوق ها به حساب‌های بانکی را فراهم کند.

جزئیات طرح شناسایی ایرانیان شاغل در خارج

وزارت کار اعلام کرده صدور گواهینامه های شغلی برای ایرانیان شاغل در خارج کشور به منظور تشکیل بانک اطلاعاتی و برخورداری از مزایای بیمه ای، گمرکی، معافیت عوارض خروج و همچنین دریافت یارانه نقدی آغاز شد.

خط تولید نمایشگر ال جی متوقف شد

وزارت کار کره جنوبی به شرکت ال جی دستور داد تا خط تولید نمایشگرهای OLED خود را متوقف کند.

جنجال جذب کارگران یهودی در عربستان

انتشار خبر موافقت مقامات عربستانی با جذب کارگران یهودی، در شبکه‌های اجتماعی اینترنتی، جنجالی به راه انداخت.

قفل بیکاری بالاخره باز می‌شود؟

معاون وزیر کار با اعلام ۵ مانع جدی در اشتغال‌زایی و ۷ جریان موثر در این بخش، می‌گوید اختصاص ۱۰۰۰ میلیاردتومان اعتبار برای اجرای سیاست‌های جدید بازار کار تا پایان امسال توسط بانک مرکزی نهایی شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.