تغییر ساختار آموزشی و مشکل مازاد نیرو

وزیر آموزش و پرورش شب گذشته با حضور در جلسه فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی ضمن استماع دغدغه‌های نمایندگان در حوزه آموزش و پرورش، امسال را سخت‌ترین سال ساماندهی نیروی انسانی در این وزارتخانه اعلام و کرد و گفت که به دلیل تغییر ساختار نظام آموزشی مشکل مازاد نیرو در مقطع متوسطه وجود خواهد داشت.

عکس: پاچه‌خواری از وزیر در منطقه محروم

فرهنگ مذموم «چاپولوس» و «پاچه‌خواری» مدیران، مخصوص شهر و استان خاصی نیست. این فرهنگ در اقصی نقاط کشور دیده می‌شود، حتی در اداره آموزش و پرورش بخش جلگه رخ از توابع رباط سنگ تربت حیدریه خراسان رضوی !

تقدیم کتاب شهدای امور تربیتی به رهبرانقلاب

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت:‌ سرگذشت پژوهشی ۴۰۰ شهید امور تربیتی انجام شد و مستندسازی آن در ۳ مجلد توسط وزیر آموزش و پرورش به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تقدیم شد.

همایش «ایست!آب نیست» آغاز شد

همایش مرکزی «ایست!آب نیست» با حضور وزیر آموزش و پرورش و وزیر نیرو آغاز شد.

فانی:استیضاح نگرانی ندارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز نامه پرداخت 500 میلیارد تومان مطالبات فرهنگیان را از دولت گرفته‌ایم تا آن را از خزانه دنبال کنیم.

تمسخر منتقدان صفت رئیس‌جمهور اعتدالگرا نیست

نماینده مردم نور در مجلس تمسخر منتقدان را دور از شأن رئیس‌‌جمهور اعتدالگرا خواند و با تقاضا از وی برای خودداری از اظهارنظر به هنگام عصبانیت گفت: انتقاد ما به مشی دستگاه دیپلماسی است نه به کلاه، کت و عینک وزیر خارجه.

فرهنگ در وزارتخانه‌ها و جامعه مظلوم است

شهردار تهران گفت: واقعیت این است که حوزه فرهنگ در جامعه و در سطح وزارتخانه‌ها مظلوم واقع شده است و کمتر توانسته‌ایم برای سطح آگاهی مردم تلاش کنیم.

غول کنکور کتب کمک‌آموزشی را می‌بلعد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش متوسط کتاب به ازای هر دانش آموز را هفت جلد ذکر کرد و گفت: نیمی از مدارس کشور فاقد کتابخانه هستند، زنگ رسمی کتاب و کتابخوانی را هنوز سامان نداده‌ایم و غول کنکور چون چراغ جادویی کتب کمک‌آموزشی را می‌بلعد.

امکان تعویض بخاری مستعمل مدارس وجود دارد

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان تعویض بخاری مستعمل مدارس وجود دارد، گفت: مدیران مدارسی که نیازمند بخاری استاندارد هستند به ادارات نوسازی مدارس استان‌ها مراجعه کنند.

وزرا کاری نکنند منجر به استیضاح شود

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم تعداد استیضاح‌ها در مجلس کم شود، گفت: امیدواریم وزرا کاری نکنند که منجر به استیضاح شود و مجلس هم استیضاح نکند.