مافیای قدرت و ثروت صدای طیب نیا را هم در آورد / مدیران دولتی مهمترین مانع واگذاری شرکت های دولتی

وزیر اقتصاد با اشاره به مخالفت مدیران دولتی و مدیران وزارتخانه‌ها با واگذاری شرکت‌های دولتی گفت: وزیر اقتصاد قدرت مانور ندارد. در این ۲ سال گذشته نفس مرا بریدند و هر زمانی می‌خواهیم شرکتی را واگذار کنیم مانع آن می‌شوند.

طیب نیا: نوسانات بازار ارز کوتاه مدت است

درحالی که نرخ ارز در بازار آزاد طی روزهای اخیر مدار صعودی را پیش گرفته و رکوردهای تازه ای را به ثبت رسانده است، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: نوسانات بازار ارز کوتاه مدت است.

۶ محور استیضاح وزیر اقتصاد

موسی‌الرضا ثروتی گفت: در خصوص موسسه میزان تا به حال ۴ تذکر به رئیس جمهور و ۵ تذکر به وزیر اقتصاد داده ام علاوه بر این تذکراتی هم به رئیس کل بانک مرکزی دادم اما هنوز مشکلات حل نشده است.

اصلاحیه بودجه ۹۴ در کار نیست

وزیر اقتصاد با بیان اینکه نیازی به اصلاحیه بودجه سال ۹۴ باتوجه به احتمال لغو تحریمها در ماههای آینده نیست، از نهایی شدن پیش نویس راه اندازی بورس ارز در آینده ای نزدیک خبر داد.

طرح استیضاح طیب‌نیا در راه کمیسیون

یکی از طراحان استیضاح وزیر اقتصاد از جلسه مشترک طراحان با رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و وزیر کشور برای بررسی راهکارهای حل مشکلات ناشی از موسسه میزان خبر داد.

حاشیه‎های کارت زرد سوم طیب‎نیا

صدور سومین کارت زرد برای وزیر اقتصاد با حاشیه‎هایی همراه بود. از اعتراض طیب‎نیا به رئیس‎ مجلس تا ایجاد شبهه به جریان افتادن استیضاح وزیر اقتصاد.

فنر نرخ ارز رها نخواهد شد

وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت هیچ‌گونه فشاری بر بازار ارز مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت اعمال نکرده است، گفت: فنر نرخ ارز رها نخواهد شد و تکانه جدی نخواهیم داشت.

تصمیم‌گیری درباره حداقل دستمزد 94 امشب

یک نماینده کارفرمایی با تاکید براینکه مسئله تولید و هزینه تمام شده در کنار قدرت خرید کارگران زحمت‌کش برای تامین معیشت مورد توجه خواهد بود، گفت: افزایش بهره‌وری قطعا با قدرت خرید کارگران ارتباط مستقیم دارد.

وصول مالیات‌ از فراریان مالیاتی

وزیر اقتصاد با اعلام خبر تشکیل کمیته پیگیری مطالبات بانک‌ها در بانک مرکزی گفت: همچنین قصد بر این است مالیات‌های جدید از محل شناسایی کسانی که از پرداخت مالیات فرار می‌کنند، وصول شود.

سلطه بر بانک مرکزی تشدید شده است

وزیر اقتصاد دولت دهم گفت: تأمین مالی دولت به ازای 4.1 میلیارد دلار نفتی که فروخته­ شده بالغ بر یکصدهزار میلیارد ریال پایه پولی و پانصد هزار میلیارد ریال نقدینگی را افزایش داده ­است، از سوی دیگر وقتی بانک مرکزی ناگزیر است در ازاء ارز فروخته یا وصول نشده به دولت ریال بدهد، به معنای تشدید سلطه دولت بر این بانک است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.