گفت‌وگوی تلفنی «کری» و «لاوروف»

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با همتای روس خود، نگرانی کشورش را از آنچه به گفته وی، تحرکات نظامی مسکو در سوریه بوده را به وی ابراز کرد.

کری:آمریکا برای مقابله با ایران جدی است

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط بر اراده کشورش برای اتخاذ یک راهبرد با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس برای مقابله با ایران تأکید کرد.

گزارش کری و شرمن به نمایندگان کنگره

وزیر خارجه آمریکا و معاون وی امروز چهارشنبه در نشستهای جداگانه با اعضای کنگره این کشور دیدار کرده و به آنها درباره روند گفتگوهای هسته‌ای ایران و جمعبندی مذاکرات گزارش می‌دهند.

سه بار میز مذاکره را ترک کردم

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای تبعات رد توافق هسته‌ای در کنگره را «فاجعه‌بار» دانست و برای اطمینان خاطر دادن درباره انجام نهایت تلاش برای دست‌یابی به بهترین نتایج در مذاکرات مدعی شد سه بار میز مذاکره را ترک کرده است.

الحیات:کلید دست تهران است

روزنامه عربستانی الحیات در سرمقاله روز دوشنبه خود و با نزدیک شدن به دور حساسی از مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، اشاره می‌کند که فارغ از همه تحولات خاورمیانه، روزهای منطقه «ایرانی» است.

واکنش سردار جزایری به اظهارات جان کری

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در صورت حرکت احمقانه نظامی آمریکا علیه ایران قدرت واقعی جمهوری اسلامی را به آمریکایی‌ها نشان می‌دهیم.

ایران به چرخه سوخت مسلط شده است

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا حضور یافت تا در مورد اولویت‌های دستگاه دیپلماسی این کشور در سال مالی 2016،‌توضیح دهد.

نمی‌توان نتیجه مذاکرات را پیش‌بینی کرد

وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه برای دفاع از بودجه درخواستی نهاد تحت مدیریتش در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا حضور یافت و بخشی از اظهاراتش را به مذاکرات هسته‌ای با ایران اختصاص داد.

چرا شعار «هیچ توافقی بدتر از عدم توافق نیست» سر داده شد؟

اخیرا جریانی در کشور برای رسیدن به توافق ولو به هر قیمتی دست به تحرکات ویژه‌ای زده است که دایره این تحرکات از راه‌اندازی کمپین تا تبیلغ برای توافق دو مرحله‌ای گسترده بود.

هر تحریم جدیدی علیه ایران تخلف است

معاون وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت: تصویب تحریم‌های جدید امکان دستیابی به توافقی نهایی را به خطر می‌اندازد؛ چراکه هر تحریم جدید مصوب کنگره از نظر ایران و جامعه بین‌المللی به تخلف آمریکا تعبیر خواهد شد.