گسترش روابط تهران-بغداد

وزیر امور خارجه اظهار داشت:ایران گسترش روابط تهران و بغداد را همواره جزو اولویت های خویش می داند و از مبارزه دولت عراق با داعش که بی ثبات سازی امنیت و وحدت عراق را هدف قرار داده است، حمایت می کند.

ایران آماده مقابله با افراط گرایی

وزیر خارجه ایران با اشاره به تحولات در منطقه خاورمیانه، خطر تروریسم و افراط گرایی در این منطقه را یکی از جدی‌ترین تهدیدات بر شمرد و گفت: ما به عنوان کشوری با ثبات و قدرتمند آماده همکاری برای مقابله با این تهدیدات هستیم.

موگرینی: وارد مرحله نهایی مذاکرات شده‌ایم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت در نشست امروز با وزیران خارجه ایران، آلمان، فرانسه و انگلیس، در مورد موضوعات اصلی باقی‌مانده در مذاکرات هسته‌ای، بحث می‌شود.

کاتن: ظریف فهمی از حاکمیت آمریکا ندارد

نگارنده نامه‌ای که در آن هشدار داده شده بود توافق هسته‌ای بعد از ریاست‌جمهوری اوباما معتبر نخواهد بود، وزیر خارجه ایران را به فهم نادرست از حاکمیت آمریکا متهم کرد و گفت قوانین بین‌الملل قانون اساسی آمریکا را باطل نمی‌کنند.

آن‌ها که «هم خدا را می‌خواهند، هم خرما را»

ضرب‌المثل فارسی “هم خدا را می‌خواهند هم خرما را!” برای افراد حریص و طماعی به کار می رود که می‌خواهند از دو چیز مغایر و مخالف یکدیگر سود ببرند و حاضر نباشند از هیچ کدام صرف‌نظر کنند.

تحریم‌ها علیه ایران نتیجه‌ای دربرنداشته است

وزیر خارجه ایران در مسیر خود به سمت پایتخت عمان برای برگزاری گفت‌وگوهای هسته‌ای با گروه ۱+۵، به شبکه «پرس تی وی» گفت: تحریم‌ها علیه ایران بخشی از راه‌حل نیست و نتیجه‌ای در برنداشته است.

نگرانی آمریکا از نفوذ ایران در افغانستان

یک هفته‌نامه تحلیلی ویژه امور خاور دور طی مطلبی خاطرنشان ساخت که ایران و چین قادرند بدون اتکا به آمریکا ثبات لازم در افغانستان را برقرار کنند.

ماراتن هسته‌ای دوباره در ایستگاه مسقط

وزیران خارجه ایران و آمریکا در حالی مذاکرات هسته‌ای را با حضور هماهنگ‌کننده گروه ۱+۵ در عمان از سر می‌گیرند که طرفین برای رسیدن به توافق نهایی تنها تا سوم آذرماه زمان دارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.