مخالفان و موافقان استیضاح وزیر راه چه گفتند؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان پس از بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و استماع صحبت‌های موافقان استیضاح وزیر راه و شهرسازی، مجدداً به وی اعتماد کردند.

اقدام جدید دولت برای پیش‌خرید مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود بخش عمده تخلفات مسکن در حوزه پیش فروش، از ابلاغ تشکیل حساب های امانی نزد بانک ها برای واریز وجه پیش فروش و نظارت بانک ها بر پیشرفت ساخت و سازها خبر داد.

اوضاع نابسامان بلیت های «چارتری»

در حالی وعده‌های فراوانی در خصوص نظارت بر حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور داده شده که در خلاء نظارت سازمان و دستگاه ذیربط یک بار دیگر بلیت‌های چارتری در آستانه تعطیلات نوروزی بازار را به هم ریخته است.

2 اصل اساسی معماری سنتی و اصیل ایرانی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: هر چند امروز گرفتار بلندمرتبه سازی شده‌ایم اما بهتر است فراموش نکنیم در معماری سنتی و اصیل ایرانی دو اصل اساسی ‘احترام به طبیعت’ و ‘حداقل مصرف انرژی’ وجود داشت که خود مبنا و الگویی برای معماری و شهرسازی در سراسر دنیا شده بود.

آخوندی:مسکن مهر طرح مزخرفی است +صوت

آخوندی وزیر راه و شهرسازی در بازدید از فرودگاه مهرآباد در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان دانشگاه تهران و دبیر کمیته مطالبه حق مسکن، در اظهار نظری تاسف آور عنوان کرد:«مسکن مهر طرح مزخرفی است»

مسبب افزایش قیمت مسکن مهر کیست؟

موج دوم انتقاد از طرح مسکن مهر آغاز شده و مسئولان دولت یازدهم مسبب افزایش قیمت واحدهای این طرح را دولت قبل معرفی می‌کنند، اما آیا دولت دهم عامل افزایش ۱۲ میلیون تومانی مسکن مهر است؟

دستورالعمل وام۵۰میلیونی مسکن ابلاغ شد

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دستورالعمل پرداخت وام ۵۰ میلیونی ساخت مسکن در بافت فرسوده از سوی بانک مرکزی به ۲۲ بانک‌ عامل ابلاغ شد.

آموزشگاه درجه داری 06 تبدیل به برج می شود؟

جلسه دوشنبه ی کمیسیون ماده 5 (فردا)، محک مناسبی برای این دو خواهد بود تا در آزمونی سرنوشت ساز نسبت به این موضوع تصمیم گیری درستی اتخاذ کنند.

ضرر میلیاردی وزارت‌راه به متقاضیان مسکن‌مهر

آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نامه ای به جهانگیری خواستار افزایش 5 میلیون تومانی تسهیلات مسکن مهر برای 900 هزار واحد مسکونی نیمه کاره شد.

اولویت کاری وزیر راه و شهرسازی چیست؟

طرح مسکن مهر که از دولت نهم و دهم شروع و بخشی از آن با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد به دولت یازدهم تحویل داده شده، در طول یکسال گذشته تنها 4درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پنج میلیون نفر چشم انتظار عملکرد دولت یازدهم در تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر هستند.