پارادوکس آزادسازی نان و اتلاف سرمایه ملی

حذف یارانه نان که با هدف کاهش هزینه‌های دولت و افزایش کیفیت این محصول آغاز شده بود، تبدیل به معضل کاهش کیفیت نان در واحد‌های سنتی و هدر رفت منابع ملی از طریق بیشتر شدن دور ریز نان و کاهش خروجی نانوایی‌‎‌ها شده است.

آیا نانوایی‌ها از ابتدای خرداد آزادپز می‌شوند؟

در حالی که گزارش‌های میدانی از سطح پایتخت و برخی اخبار غیررسمی از افزایش تعداد نانوایی‌های آزاد پز حکایت دارد، اما معاون وزیر صنعت می‌گوید، هنوز ۲۰درصد نانوایی‌های کشور آزاد پز نشده‌اند.

نعمت‌زاده وزیر واردات است، نه صنعت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت بخش تولید را فراموش کرده و تنها به بخش بازرگانی می‌پردازد، گفت: ما وی را به عنوان وزیر واردات می‌شناسیم و نه وزیری که از تولید داخل حمایت کند.

آزادسازی قیمت نان باید یکباره باشد

وزیر صنعت از اصلاح ۱۵۰۰ ردیف تعرفه‌ واردات برای رفع نگرانی صنعتگران در سال ۹۴ خبر داد و گفت: بهتر است واردات با ارز آزاد انجام شود.

اسناد:18 شركتی كه «پدر صنعت»، پدر آنها هم هست!‬

بر اساس این اسناد، آقای نعمت زاده در هیئت مدیره چندین شرکت بخش خصوصی عضویت یافته است که هر کدام از این شرکت ها به شکل تو در تو در شرکت دیگر دارای سهام و نیز کرسی هیئت مدیره هستند که همین امر، مساله را سوال‌برانگیزتر نیز می‌نماید.

رشد منفی صنعت را به مثبت تبدیل کردیم

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس گفت: وزیر صنعت در جلسه امروز فراکسیون رهروان ولایت عنوان کرد که رشد منفی صنعت مثبت شده و ما در ادامه این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

اینفوگرافی؛ واردات دردسرساز مارلبرو

جنجال بر سر واردات رسمی سیگار مارلبرو در حالی این روزها داغ شده که ابهاماتی نسبت به ماهیت شرکت فیلیپ موریس به عنوان تولیدکننده این سیگار مطرح است.

بررسی راهکارهای برون رفت از رکود تورمی

مشاور سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برخی از فعالان عرصه اقتصاد به تکیه به توان داخلی و حمایت از تولید محصولات توانستند تحریم ها را دور بزنند، تاکید کرد:‌ برخی از فعالان اقتصادی با رونق بخشیدن تولید ملی توانستند تحریم ها را دور بزنند.

ضرورت ساماندهی سایت‌های فاقد مجوز

تعدادی از نمایندگان در تذکری به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضرورت ساماندهی سایت‌های فاقد مجوز در کشور را متذکر شدند.

تذکرات‌‌کتبی نمایندگان به مسئولان‌اجرایی‌کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.