وزارت ارشاد حق بیمه خبرنگاران را می‌پردازد

«چنانچه مسئولان نشریات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، خبرنگاران خود را بیمه کنند، این وزارتخانه توسط صندوق اعتباری هنر، این حق بیمه را تامین کرده و به آنان پرداخت می‌کند.»

اعزام حج عمره متوقف شد

وزیر ارشاد اعلام کرد: بسیاری از مراجع عظام تقلید ابراز نگرانی کردند، مخصوصا اینکه در گذشته هم برخی برخوردها با زائران و روحانیون کاروان‌ها صورت گرفته بود، به همین دلیل با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تصمیم بر توقف عمره گرفته شد.

حادثه تعرض به دو زائر ایرانی رسیدگی شود

رییس جمهور در نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان حج و زیارت و وزارت خارجه را مامور رسیدگی به مساله تعرض به دونوجوان ایرانی در فرودگاه جده کرد.

فرهنگ در وزارتخانه‌ها و جامعه مظلوم است

شهردار تهران گفت: واقعیت این است که حوزه فرهنگ در جامعه و در سطح وزارتخانه‌ها مظلوم واقع شده است و کمتر توانسته‌ایم برای سطح آگاهی مردم تلاش کنیم.

تمجید وزیر فرهنگ تونس از تمدن و هنر ایران

هفته فرهنگی ایران در تونس با استقبال تونسی‎ها از هنر ایران کارش را رسما آغاز کرد.

پیام وزیر ارشاد به جشنواره تئاتر طلوع امید

علی جنتی نوشت: تئاتر خیابانی فرصتی جدی و هنری برای بسط اندیشه، پاسداشت حقیقت و شناخت واقعیت‎های اجتماعی است. در این شکل هنری نو، اجتماعی و بسیار مردمی، هدف آن است تا از معنویت سازنده‎ای که حیات فردی و گروهی ما بدان سخت وابسته است هرگز غفلت نشود.

جنتی آستانه نقدپذیری خود را افزایش دهد

برخوردهای اینچنینی نادرست است و با منطق دینی سازگاری ندارد لذا اگر قرار باشد نسبت به هر یک از قوا چنین موضعی اتخاذ شود، از این موارد درباره وزارت ارشاد بسیار وجود دارد که با مواضع اسلامی سازگار نیست.

جنتی: دیر یا زود محدودیت فیس‌بوک برداشته می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شبکه الجزیره انگلیسی گفت:دستگاه قضایی باید خودش را با تحولات جدیدی که در کشور پدیده آمده است همراه کند. ما امیداریم این تغییرات را در دستگاه قضایی شاهد باشیم.

پاسخ صریح یالثارات به جنتی

چرا وزیر در برابر زیر سئوال بردن مذهب ملی کشور حاضر به موضعگیری نیست، اما نقد عملکرد دولت یازدهم او را این‌چنین خشمگین ساخته تا آنجا که برخلاف قانون خود را به جای دادگاه صالحه نشانده و کوهی از اتهامات را برخلاف قانون به یالثارات نسبت داده است. آیا برای وزیر، دولت یازدهم مقدس‌تر از مقدسات شیعه است؟

آقای وزیر! اقداماتتان بوی سیاست‌های فرهنگی لیبرالی مهاجرانی را می‌دهد

بیش از ۱۰۰ روز است که دولتی با نام «تدبیر و امید» و با شعار «اعتدال» در همه عرصه‌های فرهنگی و سیاسی و… بر سر کار آمده است.اعتدالی که هنوز در برخی زمینه‌ها از جمله فرهنگ تفسیری مشخص و معینی از این شعار را ارائه نکرده است و امروز شاهدیم که در عرصه فرهنگی کشور نه از «تدبیر» خبری است و نه پایبندی به «اعتدال» وجود دارد و آنچه از بین رفته «امید» اهالی فرهنگ به دولت یازدهم است!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.