متن وصیت‌نامه سردار شهید حسین همدانی

بنده حقیر، حسین همدانی، شاگرد تنبل دفاع مقدس اعتراف می‎کنم که وظایف خودم را به خوبی انجام ندادم و بعضی موقع‎ها این نفس سرکش سراغ من می‎آمد و مرا گول می‎زد، وسوسه می‎شدم، نق می‎زدم، در درونم اعتراض ایجاد می‌شد اما خدا مرا کمک می‌کرد، متوجه می‌شدم، پشیمان می‌شدم، توبه می‌کردم و از خدا طلب عفو و بخشش می‌کردم و مرا می‌پذیرفت و این اواخر هم خیلی دلم هوای رفتن کرده بود.

روایت «شیر صحرا» از «محمود کاوه»

محمود کاوه دوران تحصیلات ابتدایی خود را در چنین شرایطی سپری کرد. از آنجا که خواست پدرش به هنگام تولد محمود این بود که وی را در سلک صالحان و پیروان واقعی مکتب اسلام قرار دهد. او با علاقه قلبی و مشورت پدر وارد حوزه علمیه شد و همزمان، تحصیلات دوران راهنمایی و دبیرستان را نیز ادامه داد.

نامه‌ای برای پس از مرگ

آمارها نشان می‌دهد بخش زیادی از پرونده‌های مربوط به دعاوی مالی در دادگاه‌ها، مراجع دادگستری و شوراهای حل اختلاف مربوط به دعاوی ناشی از ارث یا نداشتن وصیت از سوی متوفی است.

آخرین توصیه‌های شهید غواص

غواص شهید سعید شمس سومین فرزند خانواده شمس بود. از زمان اعزام به جنگ او تا شهادتش حتی دو ماه زمان هم طول نکشید. او نیز همانند سایر شهدا قبل از شهادت را توصیه‌ةایی را مکتوب کرد.

صیت‌نامه غواص شهید

در وصیّت‌‌نامه شهید غوّاص یوسف خوئینی آمده است: این رسالت را که از دوش ما به زمین افتاده است بر دوش بگیرید و زینب‌وار و علی‌گونه رسالت را تا قیام منتظر ادامه دهید.

شهید ربانیان: سعی کنید کسب تخصص و درس خواندن شما برای رضای خدا باشد

در وصیت‌نامه شهید حسین ربانیان آمده است: سعی کنید کسب تخصص و درس خواندن شما به همراه رشد تقوا و برای رضای خدا باشد که اگر چنین باشد، درس خواندن شما هم عبادت است.

وصیت نامه شهید مصطفی پهلوان

در وصیت‌نامه شهید مصطفی پهلوان آمده است: به خوبی روشن است که استعمار بیشترین ضربه را از طریق فرهنگ به ملت‌های تحت ظلم وارد می‌سازد، لذا ما باید در زمینه بالا بردن علم و آگاهی خود همت نماییم و این سلاح را از دست دشمن خلع کنیم.

شهید دارینی: در مقابل مشکلات همچون کوه استوار باشید

در وصیت‌نامه شهید حمید دارینی آمده است: در مقابل مشکلات همچون کوه استوار و پابرجا باشید.

مادیات را سرلوحه زندگی‌تان قرار ندهید

شهید غلامرضا آقاخانی، آقا معلم ۲۶ ساله‌ای که در عملیات بدر در سال ۱۳۶۳ به شهادت رسید، می‌گفت: «نباید مادیات دنیا سرلوحه زندگی باشد».

شهید حکیمی: غیبت همدیگر را نکنید

در وصیت‌نامه شهید عبدالرضا حکیمی آمده است: غیبت همدیگر را نکنید که منشأ هر فساد همین غیبت است و احترام همدیگر را حفظ کنید.