ضایعات کشاورزی می‌تواند غذای 15 میلیون نفر را تامین کند

ایران در ضایعات میوه رتبه اول است. ما تنها از یک هشتم توان کشاورزی خود استفاده می‌کنیم. یعنی ما می‌توانیم مردم بیشتری را تامین کنیم. صادرات بسیار نیز می‌توانیم انجام دهیم.

چرا در جنگ اقتصادی گندم امریکایی سر سفره مردم می‌آورید؟

چرا در جنگ اقتصادی که دشمن معیشت مردم را نشانه رفته است، باید بر سر سفره‌مان گندم امریکایی جای گندم ایرانی را بگیرد؟ ساده‌لوحی است که در تأمین نیازهای استراتژیک کشور چشم به کالای ارزان خارجی بدوزیم. فرق مدیریت بازار محصولات راهبردی با بازار «سوزن و سنجاق» برای کشوری که بهای عزّت‌مداری خود را پرداخته و می‌پردازد زمین تا آسمان است!

گندم در کیسه دلالان و سیلوهای خالی

درحالیکه بیش از یک ماه از برداشت گندم در استان همدان می‌گذرد خبری از صف‌های کیلومتری کامیون‌ها برای تخلیه گندم در سیلو‌ها نیست و به رغم پیش بینی خرید ۳۵۰ هزار تنی، میزان گندم خریداری شده از کشاورزان همدانی تا چند روز گذشته کمتر از ۷۰ هزار تن بوده است.

تقسیم ناعادلانه آب در بهشت کشاورزی ایران

مدیریت نادرست آب به خصوص در استان خوزستان که چندین رودخانه بزرگ کشور در آن جریان دارد کم کم در حال نشان دادن اثرات زیانبار خود بر کشاورزی این استان به عنوان بهشت کشاورزی ایران است.

صنعت 1.5 میلیارد دلاری و پسته‌ای که دیگر نمی‌خندد

پسته یکی از مزیتهای اقتصاد ملی است و 70 درصد بازار جهانی را در اختیار دارد که سالانه 1.5 میلیارد دلار ارزآوری را به همراه دارد اما به دلیل عدم حمایت از تولید کنندگان لبخند از لبان پسته رفسنجان درحال محو شدن است.

چرا کشاورزی را قربانی بی‌توجهی خود می‌کنید؟!

آیا جای این سوال نیست که بی اعتنایی به عضویت در کمیسیون کشاورزی مجلس یعنی بی اعتنایی به مردمان استانی که با نام وکلای کشاورزان صاحب کرسی شدید؟

موضوع این هفته ثریا:‌ کشاورزی ايران به کجا می‌رود؟

بررسی مشکلات کشاورزی کشور و اشتغال دانش آموختگان کشاورزی از موضوعات برنامه‌ی این هفته خواهد بود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.