وقف زمین برای انرژی هسته ای

سرپرست ادراه اوقاف شهرستان ری گفت: ابداع خلاقانه نظریه وقف مشارکتی بود یعنی امروزه کارشناسان فکر کردند که امروزه بخاطر ارزش مالی املاک اکثر مردم نمی توانند به تنهایی موقوفه ارزشمندی را ایجاد کنند از این رو طرح وقف مشارکتی ابداع خلاقانه ای به حساب می آید.

حقوق موقوفات را پایمال نکنیم

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های مسلمانان در زمینه زندگی نادرست ایجاد شده است، گفت: در اوقاف حق نداریم، حق و حقوق مردم را پایمال کنیم.

تاثیر وقف بر حوزه سلامت

وقف یکی از آموزه‌های دین مبین اسلام است که می‌تواند در تمام زمینه‌های اجتماعی تاثیر بگذارد. یکی از مواردی که وقف و موقوفه‌ها در آن بسیار اثرگذارند حوزه سلامت و درمان مردم است.

روایت فابریک از یک وقف فرهنگی

روایت حماسه فرزندان عاشورایی امام خمینی(ره)، در واقع روایت زندگی و نشاط عاشوراییان و امکان عاشورایی شدن در جهان امروز است و می‌تواند به همه ما امید و زندگی و شور و حماسه و دردمندی را هدیه کند، علی‌رضا دلبریان روایتگر برجسته مشهدی که با لهجه شیرینش و با صدق و صمیمیت مثال‌زدنی‌اش، از شاخص‌ترین راویان حماسه دفاع مقدس در روزگار ماست، در اقدامی مثال‌زدنی، بخش مهمی از دارایی خود را وقف روایت جنگ و ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت کرده است.

مستمندان رایگان به زیارت عتبات می‌روند

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت:۲۰۰زائر مستمند به برکت موقوفات مرتبط برای نخستین بار به صورت رایگان۲۹فروردین به عتبات عالیات اعزام می شوند.

نگاهی به جدیدترین و عجیب‌ترین موارد وقف

در این گزارش، قصد داریم وقفهای جالب و یا نیات شگفت انگیز واقفان خیر و نیک اندیش کشورمان را که نشان از خیرخواهی مردم عزیز و مسلمان ایران اسلامی دارد، بازخوانی کنیم؛ برخی از این موقوفات به تازگی به ثبت رسیده اند

کار منزل وظیفه فقهی زن نیست بلکه وظیفه اخلاقی اوست

بر اساس آیات قرآن، تفاوتهای حقوقی و حقیقی بین زن و مرد به مفهوم افضلیت ارزشی نیست بلکه این مسائل مانع از مالکیت زن از دستاوردهای خودش نمی شود . اگر زن امکان فعالیت اجتماعی، اقتصادی، سیاسی با حفظ عفت و حدود شرعی را نداشته باشد، خداوند نمی تواند به او امر و نهی کند در حالیکه آیات قرآن ناظر به این اوامر و نواهی است که به زن و مرد کرده است.

وقف هسته‌ای در خوزستان

به مناسبت هفته وقف، این بانوی نیکوکار که تهرانی الاصل نیز است، ملکی تجاری را در خرمشهر با متراژ 400 متر مربع به منظور حمایت از فعالیت های علمی دانشجویان در زمینه انرژی هسته‌ای وقف کرد.

لطف مادرانه میلیاردی در «مادرانه»

آیا برای مسئولان و مدیران فرهنگی اوقاف همین مقدار که اسمشان در تیتراژ بالا و پایین برود و یک نفر در یک دیالوگ بگوید خانه ام را وقف خوابگاه دانشجویی کردم توجیه محسوب می شود که میلیاردی هزینه کنند؟

وقف از راهکارهای مهم اقتصاد مقاومتی است

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه وقف را یکی از راهکارهای مهم اقتصاد مقاومتی برشمرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.