آیا برخورد تند با تخلف دانشجویی نشانه اقتدار دستگاه قضاست؟

گذشته از صحت یا عدم صحت احکام صادره، آیا با وجود پرونده‌های متعدد مفتوح از مفاسد کلان اقتصادی تا جرایم مهم سیاسی که به علت اطاله دادرسی و یا شاید عزم بر عدم پیگیری که بعضا به مستمسکی برای تشکیک در کارامدی دستگاه قضا تبدیل می گردند، شدت برخورد با یک تخلف دانشجویی نشانگر اقتدار دستگاه قضایی کشور است؟

دو اشتباه راهبردی علی مطهری در آستانه انتخابات مجلس

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود میزان مقبولیت او در میان اقشار دانشجویی و همچنین افراد متمایل به طرز تفکر اصولگرایان کاهش شدیدی داشته باشد. از سوی دیگر تبلیغات قابل توجه او در سطح شهر و قرار گرفتن نامش در کنار برخی از لیست‌های اصلاح طلبان، نشان از آن دارد که وی سرمایه گذاری اصلی خود برای کسب آراء را در جایی دیگر دیده است و این حرکات تلاشی در همان جهت است.

آقای مطهری! این ادبیات نه اصول‌گرایانه است و نه منصفانه

به‌کاربردن لفظ ساندیس‌خور، نشان‌دهنده رسوب ادبیاتی خطرناک، آزاردهنده و اغتشاش‌برانگیز است که اگر این لفظ با مجموعه محتوایی متناظر با آن در ذهن گوینده وجود داشته باشد، حتما نمی‌توان نام گوینده را در ردیف اهل انصاف قرار داد.

تصویب وقف دانشگاه آزاد؛ نقطه‌ی تاریک کارنامه مجلس هشتم

در نظر نگرفتن جایگاه شورایعالی انقلاب فرهنگی و اتخاذ تصمیم موازی با آن به عنوان نهاد تصمیم گیر در این زمینه در حالی صورت پذیرفت که تاکید امام و رهبری بر اولویت مصوبات بر همگان روشن است و این امر تنها می‌تواند به علت اعمال نفوذ و لابی‌های افرادی درون مجلس که تمایل به ماندن جاسبی دارند باشد که این افراد در مجلس کم نیستند و یا بهای نمایندگان مجلس خیلی پایین است که از بیرون مجلس به راحتی حاضر به عدول از عدالت شده‌اند.

طرح نظارت بر مصونیت نمایندگان مجلس

نمایندگان موظفند در جلسات مجلس شرکت کرده و در هنگام جلسات علنی نخوابند. انجام وظایف نمایندگی کار خوبی است که استحباب دارد و در روایات نیز بر آن تاکید شده است و نمایندگان موظفند در حد توان نسبت به انجام آن اهتمام بورزند.

گزارشی از فراز و نشیب‌های اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در سال ۸۹

اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد در سال ۸۹ فراز نشیب‌های زیاد و موضع گیری‌ها متفاوتی در پی داشت. از اصلاح اولیه اساسنامه دانشگاه آزاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی تا شکایت هئیت موسس این دانشگاه به دادگاه و مصوبه جنجالی مجلس!

هیات رئیسه مجلس در ایجاد یکشنبه سیاه مقصر شناخته شد

با شکایت جمعی از نمایندگان به کمسیون اصل ۹۰، هیات رئیسه مجلس در ماجرای مصوبه جنجالی روز یکشنبه مجلس، درخصوص دانشگاه آزاد مقصر شناخته شد.

هاشمی‌رفسنجانی دست بر دار نیست!

در حالي كه عضو هيئت امناي دانشگاه آزاد از منتفي شدن وقف اموال دانشگاه آزاد خبر داده است،‌ هاشمي رفسنجاني همچنان بر وقف اموال اين دانشگاه تاكيد دارد.

«کمیته صیانت از فقه» هاشمی رفسنجانی

به دعوت هاشمی رفسنجانی جلسه‌ای فقهی به منظور بررسی موضوع وقف دانشگاه آزاد برگزار شد.

سوالات تند و تیز دانشجویان منتقد از لاریجانی

رئیس مجلس در دیدار هفته پیش خود با جمعی از دانشجویان بسیجی، ساعات سختی را پشت سر گذاشت.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.