۴ گونه ولایتمداری از صفین تا برجام

زمانی که پیروزی سپاه اسلام بر معاویه نزدیک بود عمروعاص نیرنگ‌باز پیشنهاد سازش و حکمیت را پیش کشید، فشار سپاه حضرت علی(ع) به ایشان مذاکره و سپس فرستادن اشعث بجای مالک را تحمیل کردند روایت رفتار سپاهیان حضرت در آن زمان و پس از آن، ۴ گونه ولایتمداری و عاقبت آن را نشان میدهد

توییت دبیر و عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه پیرامون وقایع اخیر

محمد حسین صبوری دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی:
خورشید عدالت مگر آنکه از افق ولایت سر زند و اگر نه هیچ

حمید محمد پور شورای مرکزی اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی :
ولایت منهای عدالت دروغگویی و عدالت منهای ولایت انحراف است

25 آبان روز حماسی اصفهان

به گواه تاریخ معنای ولایتمداری، مقاومت، ایستادگی، شرف، جهاد، محبت، علم، فرهنگ، هنر، معماری، سازندگی، اقتصاد و سیاست را همراه دارد و 25 آبان روز تجلی ستاره اصفهان بر تارک تاریخ حماسه یک ملت است.

ولایت‌مداری خوب است ولی نه همیشه

پس از افشای اختلاس بیمه و فساد بزرگ بانکی، که بازتاب فراوانی در سطح کشور و دنیا داشت، چند ماهی ست شاهد برگزاری دادگاه آن هستیم. طبق معمول در جریان دفاعیات متهمین، اسامی افراد مختلفی به میان آمد و بلافاصله پس از پایان دادگاه اغلب سایتها و روزنامه‌های مدعی ولایتمداری با برجسته کردن اسامی و دادن نشانی‌های مشخص به شرح اخبار برگزاری دادگاه می‌پرداختند.

آیت‌الله مصباح: هم‌جبهه بودن نباید ملاک رأی دادن باشد

در مساله انتخابات همشهری گرایی، سوابق، دوستی، خویشاوندی، هم زبانی و هم نژادی و همسنگری مطرح نیست، اینکه ما در جبهه در یک سنگر مبارزه می‌کردیم، پس به او رای دهیم این ملاک نیست و درست هم نیست.

اعتدال با کدام معیار؟

اما اعتدال با کدام معیار؟ آیا اعتدال نسبت به حق و باطل؟ برخی اعتدال را ایستادن در میان حق و باطل و اندکی از حق و باطل را مخلوط کردن گرفته اند! اما عدل هر چیز را در جای خویش قرار دادن و اعتدال از مایه عدل است برای این که خویش را در جای خود قرار دهی و اعتدال را نسبتی با باطل نیست.

علامه حسن‌زاده: رهبر انقلاب مصداق «نرفع درجات من نشاء» هستند‬

با سلام و تحیت خالصانه و ارائه ارادت بی‌پیرایه و درود نوید جاوید، به حضور آن قائد ولیّ وفیّ و رائد سائس حفی، مصداق بارز «نرفع درجات من نشاء» تقدیم می گردد، و عرض می شود« یا ایها العزیز جئنا ببضاعة مزجاة»

سید مجید بنی فاطمه: ما با سیدعلی می‌مانیم؛ نه در حرف که در عمل

سید مجید بنی فاطمه ذاکر اهل بیت (علیه السلام) همزمان با بیست و سومین سالروز آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در یادداشتی کوتاه پیرامون ولایتمداری و ولایت پذیری نوشت . . .

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.