من بیش از همه از ضحاک ابن عبدالله شدن میترسم

ضحاک ابن عبدالله ولایت مدار بود، آنهم ولایت مداری که تا ظهر عاشورا در رکاب امام می ماند، اما آنچه ضحاک را مایه ترس من و محو شدن خودش در تاریخ قرار داد، ولایت مداری مشروط می باشد.

ولایت‌پذیری صفت بارز آیت‌الله تهرانی بود

«قاسم تبریزی» که ۴۰ سال شاگرد حاج آقا مجتبی تهرانی بود، ‌ ولایت‌پذیری را از جمله مهم‌ترین ویژگی شخصیتی ایشان می‌داند و می‌گوید: بار‌ها و بار‌ها شاگردان خود را به این امر تأکید می‌کردند.

وحید جلیلی: ولایت‌مداری در شعرهای عمرانی برجسته بود

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی گفت: خلیل عمرانی دارای دغدغه‌ انقلابی و وفادار به ولایت بوده و این ویژگی‌ها در آثارش به صورت برجسته وجود داشت.

سرمایه اجتماعی خمیرمایه جامعه ما است

اقتضائات سرمایهٔ اجتماعی در نظام دینی کاملاً از نظام‌های غیر دینی متفاوت و متمایز است. مردم‌سالاری دینی واژه‌ای معنادار است که در تعامل میان اسلامیت و جمهوریت، مفهوم واحدی را تولید می‌کند؛ نه اسلام را مقابل جمهوریت قرار می‌دهد و نه جمهوریت را مقابل اسلام. حتی قرار نیست این‌ها با هم مقایسه شوند.

زبان های در کام؛ تیغ های در غلاف و آه از غربت دین!

رفاه زدگی و راحت طلبی و دنیا طلبی، روی برگردانی از ولایت، لاقیدی و بی‌تفاوتی نسیت به تکالیف دینی و سرانجام فراموش کردن هر آنچه روزی جزء باورهای ایمانی و اعتقادات قلبی بوده است.

حضرت خدیجه(س)، اسوه بی مانند ولایت مداری

با وجود اینکه حضرت علی(ع) به دلیل شرایط خاص خانوادگی و از سن شش سالگی به خدمت پیامبر(ص) رسیده بود و در خانه حضرت خدیجه(س) رشد کرده بود، ولی حضرت خدیجه (س) نخستین کسی بود که ولایت ایشان را پذیرفت و همین درس را نیز به دختر دردانه خود، حضرت زهرا(س) دادند که با وجود تمام ویژگی های منحصربه‌فرد، بازهم ولایت پذیری از امام، در درجه اول اهمیت است.

ولایتمداری رمز عبور از فتنه‌ها و مشکلات است

حجت الاسلام پناهیان، ولایتمداری را مهم ترین عامل عبور از مشکلات، بحران ها و فتنه ها ارزیابی کرد و ضربه زدن به جایگاه ولایت فقیه را از جمله نقشه های دشمنان دانست.

فرمانده‌‌ٔ مطيع، سربـاز مطيع می‌خواهد!

اين روايت بيان حال کساني است كه سنگ ولايت را بر سينه مي‌زنند؛ اما از حقيقت ولايت بي‌بهره‌اند؛ كساني كه در منبر و مجلس ادعاي ولايت دارند؛ اما در عمل و واقع بدان پايبند نيستند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.