صلاحیت رهبری در انحلال مجلس و عزل رئیس جمهور

هر جایی که امور از مجاری عادی خود قابل حل نباشد و ضرورت ها و مصالح کشور اقتضا کند رهبری می‌تواند با استفاده از صلاحیت‌ها و اختیارات ویژه خود که بر طبق قانون اساسی نیز برای او به رسمیت شناخته شده است ورود پیدا کرده و با صدور حکم حکومتی مشکلات جاری مملکت را حل نماید و مصالح نظام و ملت را تأمین نماید.

مردم‌سالاری دینی، قدر مشترک بیداری اسلامی

به قول یكی از اعضای مجلس خبرگان، تبیین ایشان از مفهوم ولایت فقیه، تبیین جدیدی بود. متأسفانه برخی افراد از واژه‌ها سوء‌استفاده می‌كنند و «ولایت مطلقه» را «استبداد فقیه» معنی می‌كنند. این در حالی است كه یكی از ویژگی‌های یك فقیه جامع‌الشرایط كه در رأس نظام قرار می‌گیرد، عدالت و عادل بودن او است. عادل نمی‌تواند دیكتاتور باشد.

رهبر معظم انقلاب: ولایت مطلقه فقیه یعنی انعطاف پذیری دستگاه ولایت

رهبر انقلاب افزودند: ولایت مطلقه فقیه یعنی انعطاف پذیری دستگاه ولایت. و معنای این مسئله این است كه مجموعه دستگاههای تصمیم ساز و تصمیم گیر كه رهبری در رأس آنها قرار دارد بطور دائم با انتخاب آنچه درست تر و كامل تر است، خود را بطور مدام متحول كنند و با تكمیل نظام سازی، كشور را به پیش ببرند.

تبعيت از ولايت‌فقيه افتخار اصولگرايان است

غلامعلي حداد‌عادل نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلام‌شهر در مجلس شوراي اسلامي صبح امروز چهارشنبه طي نطقي ميان دستور در صحن علني مجلس اظهار داشت: سال 90 كه امروز دومين فصل آن‌را آغاز مي‌كنيم، علاوه بر آنكه سال جهاد اقتصادي است، سال انتخابات مجلس نهم نيز است.

حفظ مشروعیت ولی فقیه نیاز به اغراق ندارد

اما آسیبی که در این مرحله وجود دارد در افتادن به وادی غلو و اغراق برای حفظ مشروعیت رهبری است. آسیب هایی که نمونه اش را در سخنان برخی امامان جمعه و برخی اهل منبر مشاهده نمودیم. این اغراق ها نه تنها کمکی به حفظ و بازتولید مشروعیت نمی کند بلکه آسیبی جدی به تصور مردم وارد می کند و مصداق همان بد دفاع کردن است.

نمی‌شود از امام زمان(عج) حرف زد و کاری به ولایت فقیه نداشت

امام جمعه موقت اهواز و رئيس مركز حوزه‌هاي علميه خوزستان تأكيد كرد كه دم زدن از امام زمان(عج) و حضرت زهرا(س) بدون اعتقاد به ولايت فقيه باطل و به معناي دكان باز كردن است.

سیدحسن نصرالله: ولیّ‌فقیه جانشین پیامبر (ص) و امام معصوم (ع) است

سید‌حسن نصر‌الله گفت: ولیّ‌فقیه جانشین پیامبر (ص) و امام معصوم (ع) است. اگر دسترسی به امام معصوم (ع) ممکن نبود، حتما سراغ ولیّ‌فقیه باید رفت و این امر هم در زمان غیبت و هم در زمان حضور امام مصداق داشت.

ولایت مطلقه فقیه و اشاره رهبری به کتابی از آقای منتظری

رهبر معظم انقلاب ضمن تأکید بر اطلاع قبلی‌شان از نظر ایشان به کتاب صلاه الجمعه مرحوم منتظری نیز اشاره می‌کنند که در آن کتاب نیز مرحوم منتظری به اعتقاد آیت الله بروجردی به «ولایت مطلقه فقیه» اشاره کرده‌اند.

ولایت مطلقه، خطبۀ سال ۶۶ آیت‌الله خامنه‌ای، نامۀ امام، و باقی ماجـرا

در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى از جمله افراد نادرى هستید که چون خورشید، روشنى مى‌دهید… و جنابعالى و ملّت بزرگوار خواهند دید که در اطراف همین نامه چه شیطنت‌ها و تحلیل‌ها در رسانه‌هاى گروهى مخالفین اسلام و همدستان آنان خواهد صورت گرفت.

ضرورت فهم فرارونده از نظریه ولایت فقیه

در واقع نه تنها نظارت بر عملکرد فقیه و صلاحیت‎‎های وی، به تضعیف اطاعت پذیری مردم نمی انجامد، بلکه باعث اطمینان مردم به بقای این شرایط در فقیه حاکم می شود. نظارت هم جز از طریق نظارت بر عملکرد‎ها و نتایج تصمیمات و تطبیق مواضع و عمل رهبری با شرع و قانون اساسی و جهت‎گیری ‎ها و مواضع عام و فراگیر نظام اسلامی، شدنی نیست و بدون دخالت در این حوزه ‎ها، نمی توان بر بقای صلاحیت رهبری حکم کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.