پول‌های بلوکه‌شده ایران ۲۹ میلیارد دلار است

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص رقم پول‌های بلوکه‌شده ایران، گفت: ۲۳ میلیارد دلار از اموال بانک مرکزی و ۶ میلیارد دلار درآمد نفت در کشورهای ژاپن، کره، امارات عربی متحده و هند موجود است.

آقای سیف! چرا بانک مرکزی منفعل است؟

کی باید شاهد توصیه و خواهش از طرف بانک مرکزی به بانک ها برای اجرای دستورالعمل ها باشیم؟چند اختلاس و رانت چند میلیاردی دیگر باید رخ دهد تا بانک مرکزی به طور جدی برای برخورد با متخلفین ورود پیدا کند؟

پیمان‌سپاری ارزی لغو شد

رئیس کل بانک مرکزی با تشریح مصوبات چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از لغو مصوبه پیمان سپاری ارزی خبر داد.

سیف: نرخ سود بانکی افزایش نمی‌یابد

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه جهت گیری کلی افزایش در نرخ سود بانکی نیست گفت: برای افزایش این جذابیت و ایجاد تعادل در نرخ‌ها افزایش نرخ سود اوراق مشارکت در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار دارد.

سیف: ارز در سال93 تک نرخی می‌شود

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که ارز در بودجه سال آینده تک نرخی خواهد شد، گفت:به دنبال نرخی هستیم که بتواند تولید و اشتغال را در کشور پشتیبانی کند.

چگونگی ممنوع الخروجی بدهکاران بانکی

رییس بانک مرکزی در بخش نامه‌ای به کلیه مدیران عامل بانک‌ها جزییات چگونگی ممنوع الخروجی بدهکاران بانکی را منتشر و اعلام کرد: در مورد اشخاص حقوقی فقط مدیران اصلی کنونی شرکت می توانند ممنوع الخروج شوند.

یارانه ثروتمندان تا پایان سال قطع می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی از توافق دولت و مجلس برای حذف یارانه ثروتمندان تا پایان سال خبر داد و گفت: صادقانه سخن گفتن و شفاف سازی از مسائل و مشکلات کشور بزرگترین مزیت و امتیاز دولت تدبیر و امید است.

اتاق بازرگانی ایران و آمریکا ثبت شد

درحالی که زمزمه ایجاد اتاق بازرگانی ایران و آمریکا در داخل کشور با واکنش مثبت و منفی فراوانی همراه بود، یک فعال تجاری در آمریکا از ثبت این اتاق خبر داد که مورد تایید رئیس کل بانک مرکزی ایران نیز قرار گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی به آمریکا رفت

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راس هیئتی متشکل از معاونت‌های ارزی و اقتصادی بانک برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به آمریکا سفر کرد.

نامه‌نگاری با سیف برای راه‌اندازی بانک زنان

رئیس کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران از نامه نگاری این کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی برای تاسیس بانک زنان خبر داد و گفت: متاسفانه تا کنون جوابی نگرفته‌ایم.