نامزد جانشینی «وندی شرمن» معرفی شد

کاخ سفید، روز جمعه «توماس شانون» را نامزد جانشینی «وندی شرمن» در سمت معاون وزیر خارجه در امور سیاسی، سومین مقام عالی‌رتبه این نهاد آمریکایی، معرفی کرد.

مطمئم که توافق هسته‌ای اجرایی خواهد شد

معاون وزیر خارجه آمریکا گفت: اگر ایران مفاد توافق را نقض کند با بازگشت تحریم های اقتصادی مواجه خواهد شد و همه تحریم های قبلی قابل بازگشت است‬

توافق با ایران بر همه تاثیر خواهد گذاشت

مذاکره کننده ارشد هسته‌ای آمریکا تاکید کرد که توافق هسته‌ای با ایران بر همه ما تاثیرگذار خواهد بود ولی ما در شرایط کنونی یک حق انتخاب بزرگ نداریم، یا این توافقنامه اجرایی خواهد شد یا ایران در مسیر دستیابی به سلاح اتمی قرار خواهد گرفت.

گزارش کری و شرمن به نمایندگان کنگره

وزیر خارجه آمریکا و معاون وی امروز چهارشنبه در نشستهای جداگانه با اعضای کنگره این کشور دیدار کرده و به آنها درباره روند گفتگوهای هسته‌ای ایران و جمعبندی مذاکرات گزارش می‌دهند.

اولین دبه پس از تصویب قطعنامه 2231

«فرهان حق» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در کنفرانس خبری امروز دوشنبه، خبر پیشین آسوشیتدپرس در خصوص نامه‌نگاری 1+5 و اتحادیه اروپا با دبیرکل سازمان ملل و اعلام موافقت با تمدید 5 ساله دوره بازگشت فوری تحریم‌های ایران را تأیید کرد.

دیدار ظریف و جان کری در نیویورک +عکس

محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران و آمریکا دقایقی قبل در محل اقامت ظریف در نیویورک با یکدیگر دیدار و در خصوص موضوع هسته‌ای به گفت‌وگو پرداختند.

اسامی تیم جدید مذاکره‌کننده هسته‌ای آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا فهرست کامل نمایندگان این کشور دور آتی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 را منتشر کرد.

رایزنی عراقچی و روانچی با شرمن

معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا دقایقی پیش به گفت‌وگو پرداختند و قرار است رایزنی ظریف و کری به همراه صالحی و مونیز و با حضور عراقچی، روانچی، شرمن و هلگا اشمیت پنجشنبه ساعت 10 صبح به وقت محلی در لوزان برگزار شود.

شرمن: توافق هم شود، تحریم‌ها باقی می‌ماند +جدول

اجازه بدهید درباره این مساله شفاف حرف بزنم. هیچ معامله بزرگی با ایران وجود ندارد. مذاکرات تنها درباره برنامه هسته‌ای آن‌ها (ایران) است. ما کاملا در جریان مسائلی که در منطقه خاورمیانه می‌گذرد، هستیم. تمام تحریم‌های ما علیه ایران درباره حمایت از تروریسم باقی می‌ماند؛ تمام تحریم‌های حقوق بشری باقی می‌ماند؛ تمام نگرانی‌ها درباره بی‌ثبات‌سازی خاورمیانه باقی می‌ماند و این مساله برای یک زمان بسیار بسیار طولانی باقی می‌ماند.

حسین فریدون به مذاکرات هسته‌ای پیوست

دستیار ویژه رییس‌جمهور به منظور مشورت و هماهنگی لازم به مذاکرات ژنو پیوست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.