انحصار صنفی

اساسا تعارض منافع و سپردن امور مدیریتی وزارت‌خانه‌ها به یک صنف خاص و همچنین دادن اختیارات حاکمیتی به سازمانهای صنفی نظیر کانون وکلا، نظام پزشکی و نظام مهندسی تنها سبب اولویت یافتن منافع یک صنف خاص بر سایرین شده است

وکالت معاضدتی چه نوع وکالتی است؟

عدالت قضایی ایجاب می‌کند که اقشار کم‌درآمد و بی‌بضاعت در برخورداری از وکیل در عسر و حرج قرار نگیرند. این دسته از افراد می‌توانند به تجویز ماده ۲۴ قانون وکالت مصوب ۱۳۱۵ از کانون وکلای دادگستری تقاضای معاضدت کنند.

حق ملاقات با وکیل در قانون

مطابق ماده ۴۸ قانون جدید آئین دادرسی کیفری، با شروع تحت نظر قرار گرفتن، متهم می‌تواند تقاضای حضور وکیل کند، اما در جرائم سازمان یافته و یا جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، متهم تا یک هفته پس از شروع تحت نظر قرارگرفتن، امکان ملاقات با وکیل را ندارد.

چگونگی برخورد با «جرایم مواد مخدر»

قانون مبارزه با مواد مخدر مصوب 1367 به‌رغم اصلاحاتی که در سال‌های 76 و 89 داشته است، اما به عقیده برخی از حقوقدانان از این ضعف رنج می‌برد که بر کیفر بیش از اصلاح و درمان تاکید می‌کند.

علیزاده:مهدی هاشمی حق حرف زدن ندارد

وکیل مهدی هاشمی با اشاره به این مطلب که طبیعی است مهدی هاشمی حق ندارد صحبت کند گفت: معتقدیم مهدی تخلفی نکرده و ما این موضوع را در طول دادگاه ثابت خواهیم کرد.

ضارب شهید خلیلی به قصاص محکوم شد

رئیس شعبه 113 دادگاه کیفری گفت: ضارب شهید خلیلی به قصاص محکوم شد.

درگذشت نماینده رهبر انقلاب در کویت

حاج حسن حبیب سلمان نماینده و وکیل شرعی رهبر انقلاب در کویت در گذشت.

حکم محمد رضا رحیمی ابلاغ شد

وکیل محمد رضا رحیمی از ابلاغ حکم موکل خود از سوی دادگاه کیفری استان تهران خبر داد.

اتهامات مهدی هاشمی را قبول نداریم

وکیل مهدی هاشمی با اشاره به این مطلب که با تصمیم قاضی پرونده دادگاه غیرعلنی است، گفت: هیچ کدام از اتهامات مهدی هاشمی را قبول نداریم.

برنامه وکیل اسرائیلی برای سیف‌الاسلام قذافی

با گذشت دو سال از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی، رهبر سابق لیبی و کشته شدن او، هنوز سیف الاسلام پسر قذافی، محاکمه نشده است. این محاکمه تبدیل به چالشی بین لیبی و دیوان بین المللی کیفری شده است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.