تغییرات عمده در جمع‌بندی مذاکرات

منابع دیپلماتیک در تهران می گویند از آنجا که این متن باید فرآیند داخلی خود را در ایران و امریکا طی کند و از جمله در ایران باید به تصویب شورای عالی امنیت ملی برسد، بنابراین بهتر است به جای توافق، جمع بندی نامیده شود.

آنالیز مذاکرات هسته‌ای وین

اما در این شرایط می‌توان با آنالیز منافع و جهت‌گیری‌های هر یک از طرف‌های درگیر تا حدودی زیادی به نتیجه احتمالی مذاکرات نزدیک شد. البته اتفاقات مختلف نیز می تواند معادلات و زمین بازی را تا حدود زیادی بر هم بزند. در ادامه به منافع و جهت گیری‌های برخی از طرفین مذاکرات می پردازیم.

بامداد پنجشنبه ضرب‌الاجل نهایی مذاکرات

یک منبع نزدیک به مذاکرات گفت: ضرب الاجل نهایی چهارشنبه آخر شب یا بامداد پنجشنبه است.

آیا باید از حصول توافق خوشحال شویم؟

باید روشن شود که آنچه در گزارششان به ملت مرقوم می‌دارند همان است که توافق کرده‌اند با همان اثراتی که می‌گویند یا خیر و آیا وعده دولت بر چرخیدن چرخ صنعت و زندگی مردم در کنار چرخیدن سانترفیوژها محقق می شود؟ برای پاسخ به این سوالات باید اندکی صبر کرد!

برخی موضوعات جدی هنوز حل نشده است

ما در لوزان هیچ توافقی نداشتیم، فقط به یک سری از راه‌حل‌ها دست پیدا کردیم. در آن جا در برخی از موضوعات به راه‌حل دست پیدا نکردیم و اکنون در حال بحث و گفت‌وگو هستیم. در برخی از موضوعات راه‌حل پیدا شد و اکنون در حال قطعی کردن آن هستیم. در مورد برخی نیز که راه حل پیدا شد، متوجه شدیم که این راه‌حل‌ها پاسخگو نیست و آنها را تغییر دادیم.

ظریف امشب به تهران باز می گردد

ظریف مطابق برنامه قبلی امشب به تهران باز می گردد و پس از یک روز حضور در تهران بار دیگر به وین خواهد رفت.

ظریف و کری امروز دیدار می‌کنند

یک مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: محمدجواد ظریف و جان کری وزرای خارجه ایران و آمریکا امروز در وین پایتخت اتریش درباره برنامه هسته‌ای ایران دیدار خواهند داشت.

سقوط قیمت طلای سیاه با تصمیم اوپک

پنجشنبه گذشته جلسه یکصد و شصت و ششم اوپک در وین برگزار شد و در نهایت اعضای این سازمان تصمیم گرفتند سقف تولید نفت برای سال ۲۰۱۵ به میزان ۳۰ میلیون بشکه در روز ثابت باقی بماند.

نگاه بدبینانه مطبوعات عربی به نتایج مذاکرات

یک سایت خبری انگلیسی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 5+1، تأکید کرد که نگاه روزنامه‌های عربی به نتایج مذاکرات هسته‌ای بدبینانه بود.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.