پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

پارلمان رژیم صهیونیستی خود را منحل کرد

کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی ضمن اعلام انحلال خود اعلام کرد که قانون برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام تصویب شد.

داده‌‌نما: جریانات سیاسی عراق در انتخابات

کمتر از دو هفته به برگزاری سومین انتخابات پارلمانی عراق بعد از سقوط صدام باقی مانده است. احزاب و جریان‌های سیاسی فعالیت‌های انتخاباتی خود را شدت بخشیده‌اند.

جزئیات دیدار آیت‌الله سیستانی و مقتدا صدر

شیخ “صلاح العبیدی” سخنگوی جریان صدر جزئیاتی از دیدار امروز مقتدا صدر با آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر عراق را اعلام کرد.

کیم جونگ اون بار دیگر رهبر کره‌شمالی شد

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، با انتخاب مجدد کیم جونگ اون، همه نماینده‌ها و شرکت کنندگان این نشست به شدت او را تشویق کرده و گرم ترین تبریکات را به او گفتند.

مالکی: پارلمان عراق توفان فتنه است

پارلمان عراق قادر به تعیین تکلیف لایحه بودجه کشور نیست ولی با این حال سعی کرد که در مسیر حرکت دولت در این زمینه مشکلات ایجاد کند.

هماوردجویی مدرس و «استعفای» رضاخان

شهید مدرس از مهمترین مخالفان حکومت رضاخان بود که در کسوت روحانیت قرار داشت و بارها با اظهارنظرهای شجاعانه، حکومت پهلوی اول را به چالش کشید. هنگامی که رضاخان احساس کرد خطر مدرس برای حکومتش بالا گرفته، او را تبعید و شهید کرد.

مقتدی صدر در میانه راه سیاست

ˈمقتدی صدرˈ رهبر جریان سیاسی نظامی که به همین نام معروف است، سه شنبه این هفته در پی اعلام چند روز قبلش مبنی بر کناره گیری از سیاست، در یک کنفرانس خبری به دولت نوری المالکی به شدت حمله کرد.

ترکان‌و‌فائزه‌هاشمی‌اعتقادی‌به‌رأی‌مردم‌ندارند

نایب رئیس جبهه پیروان گفت: کسانی به سمت و سویی می‌روند که راهی برای انحلال پارلمان پیدا کنند؛ از این موضوع بوی استبداد، استشمام می‌شود. کشور ما هیچ زمانی به سمت انحلال مجلس و استبداد نمی‌رود.

عادت بد مجلس کی درمان خواهد شد؟

عباسعلی کدخدایی در آخرین ماه‌های حضور خود در شورای نگهبان به یکی از مصوبات مجلس چنان واکنش تندی نشان داد که حواشی ناشی از آن در تمدید نشدن حضور کدخدایی در شورا کارآمد دانسته شد. کدخدایی شورای نگهبان را ترک کرد، ولی گویا مجلس عادت خود را ترک نکرده است.

هیات پارلمانی ایران عازم ژنو شد

گروه جمهوری اسلامی همچنین در چندین نشست جغرافیایی و منطقه ای اعم از آسیا- اقیانوسیه، اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، مجمع مجالس آسیایی شرکت خواهد نمود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.